Drugie miejsce Piaseczna w rankingu Perły Samorządu

918
Perły samorządu. Na zdjęciu burmistrz trzyma dyplom.
foto Łukasz Wyleziński

Gmina Piaseczno po raz kolejny znalazła się w czołówce najlepszych samorządów w Polsce. W 11. edycji rankingu Perły Samorządu organizowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną” zajęliśmy w tym roku drugie miejsce wśród gmin miejsko-wiejskich.

Mimo, że za nami trudny rok 2022, Piaseczno awansowało z trzeciego na drugie miejsce w prestiżowym rankingu Perły Samorządu, który od 11 lat organizuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Ranking powstaje w oparciu o bardzo szczegółową, liczącą ponad 90 pytań ankietę, która dotyczy sytuacji finansowej gminy, realizowanych inwestycji, obsługi mieszkańców przez urząd, działań podejmowanych m.in. w zakresie ochrony środowiska, edukacji, kultury, zdrowia, rozwoju przedsiębiorczości, pozyskiwania inwestorów czy środków zewnętrznych, a w tym roku również działań podejmowanych na rzecz uchodźców z Ukrainy. Kapituła konkursu, w oparciu o zgromadzone dane, porównuje samorządy, sprawdza postęp w stosunku do lat ubiegłych i w ten sposób tworzy ranking. Ubiegłoroczny sukces, czyli 3 miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich, udało nam się jeszcze poprawić. W rankingu Perły Samorządu 2023 Gmina Piaseczno znalazła się na drugim miejscu, a wyprzedziła nas tylko Gmina Wasilków.

– Na ten sukces pracowaliśmy wszyscy – mieszkańcy płacący podatki, Rada Miejska zatwierdzając projekty i przeznaczając środki budżetowe na poszczególne zadania oraz rzesza urzędników czuwających nad ich realizacją. Wspólnie zmieniamy Piaseczno na lepsze, co zauważają i doceniają również podmioty zewnętrzne – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.

Pełne wyniki rankingu można znaleźć na stronie internetowej „Dziennika Gazety Prawnej”: Perły samorządu 2023. Najlepsze samorządy. Więcej informacji o rankingu oraz jego metodologii: XI edycja rankingu Perły Samorządu: Jest duma, są i roszady. Nagrodę dla Gminy Piaseczno burmistrz Daniel Putkiewicz odebrał podczas Kongresu Perły Samorządu, który odbył się w Gdyni w dniach 1-2 czerwca 2023 r.