Dwa złote medale Antoniny Żurawskiej

2322
Zdjęcie. Antonina Żurawska, zawodniczka UKS „Piątka” Funado Piaseczno podczas zawodów International Karate Wrocław Adidas Open, które odbyły się na hali AWF we Wrocławiu. W tle trenerzy i inni zawodnicy.
Antonina Żurawska, zawodniczka UKS „Piątka” Funado Piaseczno podczas zawodów International Karate Wrocław Adidas Open we Wrocławiu

W dniu 28 listopada 2020r. Antonina Żurawska, zawodniczka miejscowego klubu UKS „Piątka” Funado Piaseczno, wzięła udział w zawodach International Karate Wrocław Adidas Open, które odbyły się na hali AWF we Wrocławiu, zdobywając 2 złote medale!

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z 38 klubów, w tym ścisła polska czołówka karateków WKF (World Karate Federation). Poziom sportowy imprezy był bardzo wysoki. W dobie pandemii koronawirusa była to największa impreza sportowa Karate WKF w Polsce w 2020r.

Antonina wygrała swoją kategorię wiekową, zdobywając pierwsze złoto w kategorii Kumite kadet -54 kg. Już godzinę później, Tosia przystąpiła do kolejnej rywalizacji tym razem ze starszymi koleżankami. Tutaj również okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając drugie złoto w kategorii Kumite juniorek -53 kg.

Zawodniczka nie spoczywa na laurach. Już za 2 tygodnie wraca do Wrocławia na Konsultacje Szkoleniowe Kadry Polskiej Unii Karate szykować formę na sezon 2021, który zapowiada się bardzo pracowity. Główne starty Tosi to zawody rankingowe Karate 1 Youth League (Cypr, Chorwacja, Turcja, Włochy). Uczennica drugiej klasy IV LO w Piasecznie przede wszystkim jednak marzy, aby reprezentować Polskę i Piaseczno w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy, które mają się odbyć 17-19 sierpnia w Tampere w Finlandii.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!