Przedszkole nr 11 wraca do pracy – ujemne testy na COVID

10960
Przedszkole nr 11
Budynek przedszkola nr 11, źródło foto: przedszkole-nefrytowa.edu.pl

AKTUALIZACJA z dn. 20.08.2020

Od poniedziałku Przedszkole nr 11 w Piasecznie wraca do normalnego funkcjonowania. Przeprowadzone u dzieci i pracowników przedszkola testy nie wykazały zarażenia wirusem covid-19.

Wszystkie z przeprowadzonych testów u 13 dzieci i 7 osób dorosłych mają wynik ujemy.

– Chciałabym zaznaczyć, że bardzo odpowiedzialne zachowanie rodzica, który uległ zakażeniu w miejscu pracy, a którego dziecko uczęszczało na dyżur do przedszkola i niestety również uległo wirusowi, umożliwiło dyrekcji szybką i skuteczną reakcję. Mam nadzieję, że tak właśnie będą rodzice dzieci uczęszczających do gminnych przedszkoli i szkół współpracować z dyrekcjami placówek. Od momentu rozpoczęcia nowego roku szkolnego ważne jest, aby nie wysyłać dzieci do placówek w przypadku podejrzenia zachorowania, jak również poinformować dyrekcję o sytuacji zdrowotnej dziecka – mówi wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak.

Całej rodzinie jednego zarażonego dziecka z Przedszkola nr 11 życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymamy kciuki, aby trudny czas izolacji przebiegł bezproblemowo i spokojnie.

Przedszkole nr 11 wznowi swoją działalność, tak jak pozostałe gminne przedszkola, od 1 września. Zaplanowana przerwa techniczna we wszystkich przedszkolach w terminie od 24 do 31 sierpnia 2020 służy przygotowaniu placówek przez pracowników na przyjęcie dzieci.

 

Dzieci i personel Przedszkola nr 11 skierowani na testy

W przedszkolu nr 11 mamy potwierdzony przypadek zachorowania dziecka, które uczęszczało na dyżur wakacyjny.

W związki z tą sytuacją wszystkie dzieci uczęszczające do grupy dziecka, u którego test wyszedł pozytywnie od poniedziałku przebywają na kwarantannie. Dotyczy to również personelu przedszkola. Dzieci oraz część personelu zgodnie z ustaleniami z Sanepidem zostaną przebadane testem we wtorek. Pozostała część przedszkola funkcjonuje normalnie.

– Dziękuję Pani Małgorzacie Adamus, Dyrektor przedszkola, Pracownikom i Rodzicom za przestrzeganie procedur dzięki, którym kontakt chorego dziecka został ograniczony do jednej grupy. – mów Hanna Kułakowska-Michalak, I Zastępca Burmistrza. Przedszkole zostało już zdezynfekowane. – Z dalszymi decyzjami dotyczącymi przedszkola poczekamy do wyników testów, które będą pod koniec tygodnia. Niestety z takimi sytuacjami możemy mieć coraz częściej do czynienia, dlatego ważne jest abyśmy w trosce o wzajemne bezpieczeństwo przestrzegali zalecanych procedur – dodaje wiceburmistrz.