Dzień Edukacji Narodowej wraz z gośćmi z Erasmusa

2457
Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Józefosławiu. Foto: M. Idaczek
Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Józefosławiu. Foto: M. Idaczek

W poniedziałek 15 października społeczność szkoły w Józefosławiu wraz z władzami samorządowymi uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej.

W uroczystości wzięli udział wiceburmistrzowie Piaseczna Daniel Putkiewicz i Hanna Kułakowska-Michalak, a także przewodniczący Rady Rodziców Piotr Raczkowski oraz 30 uczniów i 8 nauczycieli z Grecji, Austrii i Katalonii przebywających właśnie w naszej gminie w ramach projektu Erasmus +.
Po życzeniach złożonych wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły przez gospodarza – dyrektora szkoły Andrzeja Sochockiego oraz włodarzy gminy, przyszedł czas na koncert szkolnego chóru. Program artystyczny zakończył entuzjastycznie przyjęty przez młodzież występ-niespodzianka w wykonaniu nauczycieli muzyki.
Po części oficjalnej wiceburmistrzowie Daniel Putkiewicz oraz Hanna Kułakowska-Michalak zostali zaproszeni wraz z nauczycielami z zagranicy do wspólnego zasadzenia dębu wolności z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na terenie szkolnego patio nowe miejsce do życia zyskała niezwykła sadzonka, która wyrosła z nasienia najstarszego dębu w Polsce – dębu Bartek.
Przyjazd gości z Grecji, Austrii i Katalonii możliwy był dzięki pozyskaniu przez Gminę Piaseczno ok. 60 tys. zł z europejskiego programu Erasmus+ na projekt „Becoming Social Entrepreneurs. Social entrepreneurship to activate the beating of our school and town”. Łącznie w kadencji 2014-2018 Gmina Piaseczno na projekty Erasmusa pozyskała 1,4 mln zł. Wzięły w nich udział różne placówki oświatowe z naszej gminy, w tym przedszkola.