Dzień Straży Miejskiej w Piasecznie

2490
Dzień Straży Miejskiej
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Z okazji obchodzonego 29 sierpnia Dnia Straży Miejskiej władze gminy Piaseczno podziękowały strażnikom za ich pracę i życzyły wytrwałości i kolejnych sukcesów.

Dzień Straży Miejskiej obchodzony jest 29 sierpnia – w rocznicę uchwalenia w 1997 roku ustawy określającej zasady działania straży gminnej. Z okazji tego święta wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak, podziękowała strażnikom za ich niełatwą pracę. Przyczynia się do tego wizerunek tej służby jako postrzeganie strażników jedynie przez pryzmat nakładanych przez nich kar za złe parkowanie, handel w niedozwolonych miejscach czy inne wykroczenia.

– Co jest oczywiście ważną rolą. Ale przede wszystkim dzisiejszy Strażnik Miejski, to osoba niosąca pomoc mieszkańcom w wielu dziedzinach i dbająca o nasz spokój, zdrowie i bezpieczeństwo – podkreśliła wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. Podziękowała strażnikom za wspieranie policji i straży pożarnej podczas sytuacji kryzysowych.

– Zadania Straży Miejskiej w Piasecznie w ostatnich latach bardzo ewaluowały – zauważyła wiceburmistrz. – Do tych powszechnie znanych, doszły też te mniej oczywiste, jak chociażby funkcja ekopatrolu czy realizacja programu opieki nad zwierzętami. Nie bez znaczenia są też wasze działania edukacyjne, liczne spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa, obsługiwane przez was miasteczko rowerowe, które pomaga młodym ludziom w nauce zasad ruchu drogowego oraz zdobyciu karty rowerowej. Za kilka dni zaczynamy wraz z policją coroczną akcję “Bezpieczna droga do szkoły” – wyliczała Hanna Kułakowska-Michalak.

Wiceburmistrz w imieniu swoim i burmistrza Daniela Putkiewicza podziękowała strażnikom miejskim za wszystkie podejmowane interwencje, których jest około 10 tys. rocznie. Życzyła im wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Za współpracę i realizację licznych działań z zakresu porządku i bezpieczeństwa, które realizuje Straż Miejska podziękował strażnikom komendant powiatowej policji mł. insp. Paweł Krauz. Podziękowania w imieniu radnych zarówno pracownikom mundurowym, jak i cywilnym Straży miejskiej w Piasecznie złożył przewodniczący komisji Prawa i bezpieczeństwa Adam Marciniak.

– Zamierzamy dalej wzmacniać Straż Miejską i wasze działania, aby dzięki nim nasze miasto i gmina były czystsze, bardziej bezpieczne i spokojne.

Święto było też okazją do wręczenia nominacji na wyższe stanowiska siedmiu spośród 35 pracujących obecnie w Straży Miejskiej w Piasecznie funkcjonariuszom.