fotogaleria Piknik Rowerowy na rynku w Piasecznie
foto Marcin Borkowski

W pierwszy weekend września uczniowie piaseczyńskich szkół będą mieli możliwość zdania egzaminu na kartę rowerową. Wszyscy zainteresowani będą mogli też potrenować bezpieczne poruszanie się po drogach w miasteczku ruchu drogowego.

Gmina Piaseczno wraz z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie oraz Strażą Miejską w dniach 3 oraz 25 września 2022 r. przeprowadzi dodatkowy egzamin na kartę rowerową. To odpowiedź na wnioski rodziców dzieci, które nie mogły wziąć udziału w egzaminach organizowanych w szkołach przed wakacjami. Egzamin teoretyczny zostanie przeprowadzony w sali Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 55. Poprzedzą go zajęcia teoretyczne z Policją przypominające najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się rowerem na drogach. Egzamin praktyczny uczniowie, którzy ukończyli 10 lat będą zdawać na boisku szkolnym przy CEM. Zapraszamy dzieci z własnym rowerem, kaskiem i legitymacją szkolną o godzinie 9.00. Zapisy odbywają się drogą mailową: sekretariat@cempiaseczno.edu.pl lub telefoniczną: 22 484 26 00 od 16 do 29 sierpnia 2022 r.

W niedzielę 4 września 2022 r. z kolei zapraszamy małych mieszkańców gminy do miasteczka ruchu drogowego na piaseczyńskim rynku. W godzinach 11.00-17.00 na pl. Piłsudskiego pod okiem strażników miejskich i policjantów będzie można potrenować na własnym rowerze lub hulajnodze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Działania zaplanowane na pierwszy weekend nowego roku szkolnego to jeden z elementów corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Karta_Rowerowa_plakat (2)