Eliminacje wojewódzkie Turnieju Wiedzy Pożarniczej

397
Turniej Wiedzy Pożarniczej
Turniej Wiedzy Pożarniczej

Podczas eliminacji wojewódzkich XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” miejsce na podium wywalczył uczeń ze SP nr 5 w Piasecznie Mikołaj Hodyra. Serdecznie gratulujemy!

Eliminacje odbyły się 21 kwietnia w Szkole Podstawowej w Ruścu (gmina Nadarzyn, powiat pruszkowski). Wzięli w nich udział zdobywcy pierwszych miejsc wyłonieni w kwalifikacjach powiatowych na terenie całego Mazowsza. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych: uczniów klas I – VI szkół podstawowych, uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych i klas II – III gimnazjum oraz uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Eliminacje, w imieniu Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, otworzył st. bryg. Andrzej Lisiecki.

W pierwszym etapie młodzież zmagała się z pisemnym testem wiedzy, obejmującym 30 pytań testowych. Grono najlepszych, komisja zaprosiła do etapu drugiego, w którym trzeba było zmierzyć się z pytaniami w formie ustnej.

Zwycięzcami eliminacji zostali:

Kategoria uczniów klas I – VI szkół podstawowych:
I miejsce – Marczak Szymon (powiat radomski),

II miejsce – Pągowski Jakub (powiat makowski),

III miejsce – Sitkowska Amelia (powiat pułtuski),

Kategoria uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych i klas II – III szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Chrzanowski Michał (powiat grodziski),

II miejsce – Orlińska Alicja (powiat wyszkowski),

III miejsce – Hodyra Mikołaj (powiat piaseczyński),

Kategoria uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych:
I miejsce – Trawczyński Filip (powiat gostyniński),

II miejsce – Łygan Mateusz (powiat lipski),

III miejsce – Brzuska Julita (powiat ostrowski).

Młodzież biorąca udział w eliminacjach miała okazję wysłuchać koncertu Orkiestry OSP Nadarzyn, a funkcjonariusze z KP PSP w Pruszkowie przygotowali pokazy związane z bezpieczeństwem pożarowym.

Zwycięzcy pierwszych i drugich miejsc z poszczególnych grup wiekowych będą reprezentować województwo mazowieckie w Finale Centralnym XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Finał obędzie się w dniach 1 – 3 czerwca w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie).

W imieniu Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdana Łasicy oraz Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego Pana Antoniego Jana Tarczyńskiego, serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom eliminacji.

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej od lat cieszą się dużym zainteresowaniem i motywują młodzież do zgłębiania tematyki związanej z szeroko pojętym bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową.

Zdjęcia: kpt. Radosław Kozicki – KW PSP w Warszawie

Opracowanie: mgr Paulina Merks, kpt. Radosław Kozicki – KW PSP w Warszawie