ERELES – premiera teledysku do singla „Prawo Łaski”

573

24 września 2019 r. miał premierę teledysk do utworu “Prawo Łaski” piaseczyńskiego, rockowego zespołu ERELES.

ERELES, czyli Zespół Niespokojnych Nóg, to rockowa energia, którą potęguje trzech muzyków z zespołu KABANOS. Debiutancki album „Krok Odwagi” ukazał się wiosną zeszłego roku, a zespól został wyróżniony przez pismo Teraz Rock w rankingu Teraz Najlepsi 2018.

Najnowszy teledysk nakręcony został w rodzinnym mieście, przy wsparciu i pomocy Gminy Piaseczno. Jest to ostatni już obraz promujący pierwszą płytę zespołu. Po muzycznych ilustracjach do piosenek „W Tę Noc”, „Raczej Na Dobre”, „Podróż” i „Krok Odwagi” zdecydowano się na utwór „Prawo Łaski”.

Jak mówi sam zespół – Pomysł na klip wymyślił Michał Sikora, operator kamery i montażysta. Koncepcja opierała się na nakręceniu całości w jednym ujęciu. Od początku czuliśmy, że „Prawo Łaski” jest nośnym przebojem, odpowiednim na singiel. Zależało nam, by powstał do niego obraz, ponieważ osobiście jest nam bliski i zdobył sympatię wśród fanów. Piosenka królowała na kilku listach przebojów w kraju. Utwór ten został także nominowany przez Antyradio do „Przeboju Rocku 2018”.

Tekst do „Prawo Łaski” powstał w 2017 roku, kiedy wokalista ERELES przeszedł na wegetarianizm i w zamyśle miał dotyczyć traktowania zwierząt. W trakcie pisania tego tekstu temat zaczął nabierać szerszego pola widzenia i inspiracją stały się tak naprawdę wszystkie istoty. To manifest o złym traktowaniu zarówno zwierząt, dzieci, jak i nas samych.

Grupa aktualnie ma zaplanowanych kilkanaście koncertów na jesiennej trasie. ERELES będzie można zobaczyć w wielu miastach w całej Polsce u boku Nocnego Kochanka, Farben Lehre, Proletaryat oraz Cochise. Jednocześnie zespół jest w trakcie tworzenia materiału na drugą płytę, którą planuje wydać w przyszłym roku.

Link do teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=h8aRuzPxLTU