Europa zmienia metropolię warszawską

563
Europa Zmienia Warszawę zdjęcie

Przyjdź i zobacz, jak Europa zmienia metropolię warszawską!

Już po raz ósmy Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa wraz z licznymi instytucjami, gminami aglomeracji warszawskiej i dzielnicami Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza wszystkich mieszkańców stolicy i okolicznych gmin, jak również turystów, na europejski piknik rodzinny na terenie parku Pole Mokotowskie. Impreza odbędzie się w dniach 9 – 10 września 2017 roku w godz. 10:00 – 18:00.

Przez dwa dni, w liczącym 35 namiotów miasteczku, czekać będzie na Państwa moc atrakcji: zabawy, konkursy, animacje, prezentacje i pokazy dla osób w każdym wieku.

Podczas tegorocznej edycji, swoją obecność zapowiedziało ponad 60 instytucji, w tym także po raz pierwszy 19 gmin aglomeracji warszawskiej. Każda z nich nie tylko zaprezentuje swoją działalność i projekty związane z Unią Europejską, ale przede wszystkim przygotuje specjalne konkursy, animacje i działania edukacyjne.

W imprezie aktywnie bierze udział również Gmina Piaseczno. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na imprezie obecny będzie Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Piaseczno. Poza pozyskaniem informacji na temat UE, będzie można otrzymać bezpłatne publikacje i zagrać w europejskie koło fortuny. Organizowane będą mini konkursy, a w niedzielę wszystkim chętnym dzieciom malowane będą na twarzach europejskie gwiazdki.
W sobotę informacje o zabytkowej kolei, organizowanych przejazdach i wycieczkach turystycznych będzie przedstawiać Piaseczyńsko- Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej. Popołudniu kajakkajaki.pl opowiedzą o możliwości korzystania ze spływów kajakowych na rzece Jeziorce. Z kolei w niedzielę stroje kowbojskie zaprezentuje Miasteczko westernowe z Runowa.

Szczegółowy program imprezy oraz plan miasteczka

Impreza plenerowa „Europa zmienia metropolię warszawską” organizowana jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.