grupa młodzieży wraz z prowadzącymi warsztaty na sali konferencyjnej podczas debaty
Festiwal Pomysłów

W poniedziałek 7 listopada 2022 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno uczniowie piaseczyńskich szkół debatowali na temat projektów, które powinny zostać zrealizowane dla młodzieży. 

Debata “Festiwal Pomysłów” to kolejne działanie realizowane w ramach projektu „Piaseczno dla młodzieży w ramach zadania Działania Młodzieżowej Rady Gminy”. Tym razem do urzędu zostali zaproszeni przedstawiciele starszych klas szkół podstawowych oraz szkół średnich z terenu gminy Piaseczno. Jednym z punktów spotkania były warsztaty, które miały na celu zebranie pomysłów młodzieży na projekty, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane przez władze gminy. Uczestnicy debaty, których podzielono na podgrupy, poruszali się w pięciu obszarach – transport publiczny, zdrowie psychiczne, tereny zielone, infrastruktura sportowa oraz rozwój osobisty. Każdy miał możliwość dopisania swojego pomysłu na mapie myśli. Następnie uczestnicy mogli przyznać punkty i zagłosować na inicjatywę, która ich zdaniem jest potrzebna na terenie gminy.

Na koniec pomysły z największą liczbą otrzymanych punktów zaprezentowano na tablicy. Zwycięskie projekty, nad którymi będą dalej pracować młodzieżowi radni to:

– zielone przystanki autobusowe,
– boisko do siatkówki,
– zajęcia o zdrowiu psychicznym i seksualnym,
– przystanek autobusowy przy Platerówce,
– wybiegi dla psów,
– targi książek,
– częstsze kursowanie autobusów linii L,
– park linowy,
– większe autobusy linii L,
– zadaszone altanki na Górkach Szymona i w parku
– szkółki unihokeja.

Warsztaty, w których uczestniczyła zarówno Młodzieżowa Rada Gminy, jak i uczniowie szkół z terenu gminy Piaseczno, poprowadziła Fundacja Civitas Polonus przy wsparciu opiekunów MRG z ramienia urzędu gminy.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Mazowsze dla młodzieży logo