Festiwale Pięknej Książki – przeżyjmy to jeszcze raz!

568
Festiwal Pięknej Książki - powstała specjalna strona internetowa poświęcona wszystkim edycjom festiwalu
Festiwal Pięknej Książki - powstała specjalna strona internetowa poświęcona wszystkim edycjom festiwalu

Zakończyła się 5. edycja Festiwalu Pięknej Książki, ale nic straconego. Powstała specjalna strona internetowa poświęconą festiwalowi. Znajdziecie na niej wspomnienia wszystkich edycji, fotogalerie, informacje dotyczące konkursów, a także wszystkich wydarzeń w ramach festiwalu.

Zapraszamy pod adres: festiwalpieknejksiazki.wordpress.com

Festiwale to spotkania z pięknymi książkami, wydawnictwami, autorami, ilustratorami, grafikami, artystami. To również warsztaty, animacje, wystawy, koncerty i przedstawienia. Festiwale pozwoliły mieszkańcom Piaseczna i okolic poznać wyjątkowe wydania książek – zarówno pod względem edycji, grafiki, jak i tekstu. – Wydarzenie ma na celu zwiększenie obecności książki w życiu społeczeństwa gminy Piaseczno, powiatu oraz Mazowsza. Chcemy to osiągnąć, promując książkę artystyczną, na której wartość składa się tekst, ilustracja, typografia, poziom edycji – tłumaczą organizatorzy.

4 edycje festiwali odbyły się we wrześniu na Rynku w Piasecznie, natomiast 5 edycja – wyjątkowo w formie online i trwała całe 2 tygodnie. W poprzednich latach mogliśmy spotkać się na żywo, porozmawiać, obejrzeć książki, kupić unikalne wydania. Podczas 5 edycji zaproponowaliśmy fanom festiwalu bezpieczną formę w czasie pandemii. Przygotowaliśmy serię nagrań promujących wydawnictwa, lokalnych twórców, lecz także pokazaliśmy ciekawe warsztaty i koncerty.

Organizatorami Festiwalu Pięknej Książki “Piaseczno, Ludzie, Książki” są Biblioteka Publiczna w Piasecznie, Fundacja „Arka” im. Józefa Wilkonia, Centrum Kultury w Piasecznie, Biuro Promocji i Kultury Gminy Piaseczno, Gmina Piaseczno.