Gala Sportu 2023

1646
Gala Sportu 2023. Na zdjęciu oświetlona scena.
foto Łukasz Wyleziński

Tegoroczna Gala Sportu była okazją zarówno do podsumowania Roku Sportu w gminie Piaseczno, jak i rozpoczęcia obchodów 25-lecia istnienia Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie.

Już po raz szesnasty w Piasecznie została zorganizowana Gala Sportu – wydarzenie, które jest okazją do podsumowania działań i osiągnięć w zakresie sportu w poprzedzającym uroczystość roku. Podczas spotkania wręczane są podziękowania i nagrody dla wyróżniających się zawodników, trenerów, działaczy sportowych czy sponsorów wspierających działalność lokalnych klubów sportowych. Podczas Gali Sportu wręczane są również stypendia sportowe dla wyróżniających się zawodników.

Zorganizowana 3 marca 2023 roku w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie Gala Sportu 2023 połączyła też dwa jubileusze – 100-lecie piaseczyńskiego sportu, które świętowaliśmy w 2022 roku oraz obchodzone w roku bieżący 25-lecie istnienia GOSiR w Piasecznie.

Podczas uroczystości tradycyjnie zostały przyznane wyróżnienia w kategoriach: Zawodnik, Nadzieja Sportowa, Drużyna, Szkoła, Klub Sportowy, Trener, Działacz i Sponsor. Wręczone zostały również nagrody dla najwybitniejszych sportowców, czyli stypendia sportowe Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno na rok 2023. Lista Nagrodzonych i Stypendystów do pobrania: Gala Sportu – Nagrodzeni i Stypendyści(.pdf, 38,3 KB)

W ramach podsumowania jubileuszu 100 lat sportu w Piasecznie nagrody specjalne otrzymały też legendy piaseczyńskiego sportu – osoby, które przez kilkadziesiąt lat swojej pracy zasłużyły się dla rozwoju sportu w naszej gminie. Lista wyróżnionych: Gala Sportu – Zasłużeni(.pdf, 46,7 KB)