GDDKiA wprowadza nową organizację ruchu na ul. Puławskiej. Na zdjęciu ul. Puławska - ruch po jednej stronie drogi i prace budowlane po drugiej.
foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska

Wykonawca przebudowy ulicy Puławskiej na odcinku od ul. Energetycznej do ul. Syrenki w Piasecznie rozpoczyna kolejny etap prac. Od środy 20 października na DK79 obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu.

Firma STRABAG, generalny wykonawca inwestycji polegającej na przebudowie liczącego 350 metrów odcinka drogi krajowej 79 w Piasecznie, informuje, że w środę 20 października 2021 r. około godziny 21.00 zostanie wprowadzona nowa czasowa organizacja ruchu na ul. Puławskiej.

Ruch z nitki prowadzącej w kierunku Warszawy zostanie poprowadzony przez wykonaną w pierwszym etapie prac przewiązkę na nitkę drogi prowadzącą w kierunku Góry Kalwarii.

– Kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu, przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h w rejonie przewiązek i do 50 km/h na jezdni głównej – informuje rzecznik warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

GDDKiA wprowadza nową organizację ruchu na ul. Puławskiej
foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska

W ramach przebudowy odcinka DK79 na długości ok. 350 m droga zostanie poszerzona do 3 pasów ruchu na każdej jezdni. Ponadto wybudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe. Przebudowana zostanie istniejąca droga serwisowa, elektroenergetyka, oświetlenie oraz system odwodnienia – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Umowa GDDKiA z firmą STRABAG została podpisana 30 sierpnia. Wartość kontraktu to blisko 9 mln zł. Prace mają potrwać do 9 miesięcy, przy czym do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca.

Projekt dla tej inwestycji za kwotę 107 010 zł brutto przygotowała Gmina Piaseczno.