Gmina otwarta na inwestycje

4446
informacje o inwestycjach światłowodowych
Klikając w obrazek sprawdzisz co już zostało wykonane w projekcie

We wrześniu 2019 roku Gmina Piaseczno dołączyła do programu firmy Orange polska pn: Gmina Otwarta na Inwestycje. Program wspiera budowę sieci światłowodowej i jest realizowany z dofinansowaniem z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa ( POPC) prowadzonym przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Zaangażowanie w projekt Gmina Otwarta na Inwestycje zobowiązuje nas do rozpowszechnienia wiedzy na temat budowy społeczeństwa informacyjnego poprzez umieszczanie informacji na naszej stronie internetowej na temat obecnie prowadzonych prac przez podmioty realizujące budowę sieci światłowodowej na naszym terenie.

W pierwszym etapie projektu POPC2, firma Orange S.A. skupia się na podłączeniu do sieci światłowodowej szkół, wskazanych przez Ministerstwo Cyfryzacji. W gminie Piaseczno już wszystkie placówki korzystają z nowego, szerokopasmowego dostępu do internetu. Zbudowana infrastruktura do szkół będzie wykorzystywana przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną (OSE) do świadczenia usług bezpłatnego i bezpiecznego dostępu do Internetu o przepustowości co najmniej 100/100 Mb/s. W kolejnej fazie projektu priorytetem będzie doprowadzenie sieci do wytypowanych gospodarstw domowych.

Prace są realizowane sukcesywnie a informacje o kolejnych odbiorach technicznych będą publikowane raz na miesiąc.

Szczegółowy opis działań prowadzonych na terenie Gminy Piaseczno można znaleźć pod adresem:  https://uniaswiatlowodowa.pl/warszawski-zachodni/piaseczno/instalacje