Gmina Piaseczno dofinansowała zakup nowego radiowozu

451
radiowóz policyjny
Nowy radiowóz policyjny / foto KPP Piaseczno

Nowoczesny, oznakowany radiowóz dla Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie został w 50% sfinansowany ze środków budżetu gminy Piaseczno. Pojazd będzie wykorzystywany przez Wydział Prewencji.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gmina Piaseczno wspiera policję poprzez dofinansowanie zakupu niezbędnego sprzętu, opłacanie służb ponadnormatywnych czy wspólnie realizowane programy profilaktyczne. Decyzją Rady Miejskiej w Piasecznie w budżecie gminy zabezpieczone zostały środki na zakup radiowozu dla piaseczyńskiej komendy.
Uroczyste przekazanie przez wiceburmistrz Hannę Kułakowską-Michalak kluczyków do nowego radiowozu miało miejsce w poniedziałek 18 grudnia 2023 r. Oznakowana kia została zakupiona w ramach programu współfinansowania zakupów środków transportu dla Policji. Koszty zostały pokryte w 50% przez Gminę Piaseczno, a pozostałe 50% wartości z funduszów Policji. Nowoczesny, oznakowany radiowóz, który zasilił flotę Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów Wydziału Prewencji.
Jak podkreśla Komenda Powiatowa Policji, Piaseczno jest jedną z bezpieczniejszych podwarszawskich gmin pod względem liczby przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz przestępczości rozbójniczej. Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, pomimo tego, że liczba mieszkańców została prawie podwojona, występowanie przestępczości w tych kategoriach spadło o ponad 80%.
– Jednym z czynników, które z całą pewnością przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców, jest współdziałanie Policji z wieloma instytucjami partnerskimi – podkreśla KPP Piaseczno. – Dzięki współpracy z samorządem, rozwojowi monitoringu miejskiego, rewitalizacji przestrzeni, a także wspieraniu przez samorząd lokalnej Policji, możemy podejmować działania tam, gdzie nasi mieszkańcy potrzebują tego najbardziej.

Piaseczno bezpieczne logo