Gmina rozdaje maseczki

4170
Gmina Piaseczno rozdaje maseczki ochronne mieszkańcom

Gmina Piaseczno zakupiła większą partię maseczek wielorazowego użytku, które sukcesywnie rozdawane są mieszkańcom. Na początku maseczki trafiają głównie do seniorów, którzy najbardziej narażeni są na konsekwencje koronawirusa.

– Maski zakupiliśmy hurtowo w zbiorczych opakowaniach, dlatego przepakowujemy je w pojedyncze pakiety, dołączając przygotowane przez nas ulotki z informacją jak stosować i dezynfekować maseczkę – mówi Hanna Kułakowska-Michalak, I zastępca burmistrza, koordynująca akcję. – Tylko w piątek i sobotę rozdaliśmy blisko 4000 pierwszych maseczek, z czego 800 na targowisku, a resztę podczas sobotniej akcji przy większych sklepach i aptekach – wyjaśnia Pani burmistrz.

Maseczki mieszkańcom rozdawali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej. Akcja rozpoczęła się o godz. 10.00, kiedy to zakupy robią seniorzy, miała potrwać do 13.00, ale już przed 12.00 wszystkie maseczki zostały rozdane. – Mamy ich więcej i konfekcjonujemy właśnie kolejne partie, które będziemy przekazywać seniorom poprzez Kluby Seniora oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Kolejne partie będziemy przekazywać w pakietach Sołtysom aby mogli przekazać lokalnie swoim sąsiadom, będziemy też z pewnością powtarzać akcję na ulicach miasta.

– Te maseczki zakupiliśmy jako urząd miasta bezpośrednio u producentów, jednak raz jeszcze pragnę podziękować wszystkim ludziom wielkiego serca, wolontariuszom, sponsorom, firmom, którzy samodzielnie zakupują maseczki, czy uczestniczą w akcjach szycia i dostarczania ich do placówek służby zdrowia – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz.