Gmina Piaseczno wspiera Sanepid

1054
Na planszy widac logo gminy oraz logo Sanepidu na tle obrazka koronawirusa
GMINA PIASECZNO WSPIERA POWIATOWĄ INSPEKCJĘ SANITARNĄ

Pracownicy urzędu miasta zostaną oddelegowani, aby wesprzeć służbę sanitarną w czynnościach administracyjnych, co przyspieszyć ma procedury.

Praktycznie codziennie notujemy w Polsce rekordowe statystyki zakażeń. Także w naszej gminie dynamicznie przyrasta liczba osób z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19, a liczba osób na kwarantannie przekracza w powiecie dwa tysiące. Piaseczyński Sanepid z powodów kadrowych ma problemy z ilością zgłoszeń, co skutkuje opóźnieniami w działaniu.

– Na sprawnym działaniu służby sanitarnej powinno dziś zależeć nam wszystkim, dlatego zdecydowaliśmy, że nasze obowiązki połączymy z dodatkową pracą na rzecz Sanepidu – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Kilkunastu naszych pracowników, weźmie na siebie niektóre czynności jak chociażby wprowadzanie danych z formularzy zgłoszeniowych do systemu. Będzie to wymagało pracy po godzinach – dodaje burmistrz.
Gmina ma już podpisane stosowne porozumienie z Sanepidem, które daje możliwość gminnym urzędnikom udzielania pomocy tej instytucji w niektórych czynnościach administracyjnych tej instytucji.

– Mam nadzieję, że dzięki tej współpracy znacznie skróci się czas oczekiwania na decyzję Sanepidu ws. ewentualnego wykonania testu czy uzyskania informacji o konieczności odbycia kwarantanny, a to z kolei przełoży się na skuteczniejszą walkę z wirusem i poprawę naszego bezpieczeństwa – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz.