Jadłodzielnia w nowym miejscu – obok Przystani Pod Klonami

2275
Jadłodzielnia przy Szkolnej. na zdjęciu kontener jadłodzielni
Jadłodzielnia przy ul. Szkolnej / foto MGOPS Piaseczno

Piaseczyńska Jadłodzielnia od 24 grudnia 2023 r. będzie działać przez całą dobę w nowym miejscu – obok Przystani Pod Klonami przy ul. Szkolnej.

Działająca dotychczas przy ul. Warszawskiej 1 Jadłodzielnia będzie działać w nowej lokalizacji. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który opiekuje się piaseczyńską Jadłodzielnią, zaprasza do dzielenia się produktami spożywczymi czy gotowymi daniami z innymi mieszkańcami w nowym miejscu. Pomieszczenie z szafkami i lodówką zlokalizowane jest obok budynku Przystani Pod Klonami przy ul. Szkolnej 18 – naprzeciw Urzędu Pocztowego. Jadłodzielnia w nowym miejscu będzie dostępna całodobowo.

Mamy nadzieję, że sąsiedztwo bazarku oraz dużego osiedla mieszkaniowego okaże się bardzo dobrą lokalizacją i mieszkańcy będą chętnie korzystać z tego miejsca, zarówno po to, by zostawić dla innych żywność, która mogłaby się w innym wypadku zmarnować, jak i po to, by skorzystać z udostępnionych produktów.

Statystyczny Polak marnuje rocznie ćwierć tony żywności. A w okresie okołoświątecznym wyrzucamy nawet 2-3 razy więcej jedzenia niż zwykle. Dlatego warto pamiętać o możliwości podzielenia się żywnością z innymi, korzystając np. z naszej Jadłodzielni.

Piaseczno społeczne