Jesteśmy dumni z naszych uczniów

2407
14 uczniów otrzymało stypendium Burmistrza za sukcesy naukowe osiągnięte w roku szkolnym 2020/2021.
foto: Sylwia Chojnacka-Tuzimek

14 uczniów otrzymało stypendium Burmistrza za sukcesy naukowe osiągnięte w roku szkolnym 2020/2021.

Najsilniejszą reprezentację  laureatów i finalistów  stanowili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chylicach. Czterech spośród nich osiągnęło bardzo dobre wyniki w Konkursie Historycznym: Stanisław Lech, Tadeusz Gajda, Bartosz Kluczyński, Anna Kudypa. Karol Radek w Konkursie Informatycznym, Wojtek Milczanowski w Olimpiadzie Języka Angielskiego, Marta Gruszczyńska w Konkursie Polonistycznym oraz Kacper Siatkowski w Konkursie Fizycznym.

W Szkole Podstawowej  w Józefosławiu 5 uczniów osiągnęło tytuł finalisty Konkursów Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Krzysztof Matusiak w Konkursie Chemicznym i Języka Angielskiego, Zuzia Maszaro w Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie, Yelisei Putsilouski w Konkursie Języka Rosyjskiego i Mikołaj Łokieć w Konkursie Fizycznym. Zosia Chrapko z kolei wzięła udział w 4 konkursach „Młody Wynalazca”.

Natomiast uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 2 Kilian Mika został finalistą w Konkursie Matematycznym.

– Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w edukacji – mówi Zastępca Burmistrza Hanna Kułkowska-Michalak. – Dziękujemy nauczycielom za wspieranie podopiecznych w rozwijaniu zainteresowań i przygotowywaniu uczniów do udziału w konkursach i olimpiadach. A rodzicom życzymy kolejnych powodów do dumy ze swoich uzdolnionych i pracowitych dzieci.