Joanna Bejm – premiera płyty

1647
Joanna Bejm
Joanna Bejm "Jesteś"

Na początku jesieni ukazała się płyta „Jesteś” Joanny Bejm, składająca się z wierszy Haliny Poświatowskiej. Płyta powstała dzięki wsparciu m.in. Gminy Piaseczno.

Joanna Bejm jest wokalistką, animatorką kultury, kompozytorką. Laureatka wielu festiwali i konkursów piosenki, m.in. programu telewizyjnego „Szansa na sukces” oraz konkursu „Debiuty’” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1998 r.). Koncertuje w projektach związanych z piosenką poetycką oraz z zespołami jazzowymi, m. in. z Piotrem Rodowiczem, Bogdanem Hołownią, Robertem Murakowskim i Kazimierzem Jonkiszem w projekcie Krajewski Smooth Jazz.

Album „Jesteś” snuje własną opowieść. O kobiecości, miłości, cierpieniu, umieraniu, szczęściu. Skłania do refleksji nad bytem „tu i teraz”, zadaje pytania dotyczące ludzkiej egzystencji. Muzycznie usłyszymy tu wiele gatunków. Począwszy od world music, poprzez jazz, smooth jazz, pop z lekkim dodatkiem elektroniki, skończywszy na folkowych inspiracjach. W lipcu miał premierę klip do singla “Czym Ty jesteś” zapowiadającego płytę.

W projekcie wzięło udział wielu znakomitych muzyków: Rafał Stępień- fortepian, Wojciech Pulcyn- kontrabas, Sebastian Frankiewicz- perkusja, Robert Murakowski- trąbka oraz Sebastian Iwanowicz i Andrzej Gondek- gitara. Brzmienie urozmaicają też sola skrzypcowe Marcina Skaby oraz perkusjonalia Bogusza Wekki.

Album stworzony jest dla wszystkich wrażliwych na dobrą poezję i muzykę, którzy chcą oderwać się od codziennej bieganiny i pomyśleć o tym, co ważne.