Kabaret Czwarta Fala na Krótką Przerwę

1881

Centrum Kultury w Piasecznie oraz Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na Krótką Przerwę, która odbędzie się 20 maja 2018 roku od godz. 12:30

Wydarzenie odbędzie się na rynku w Piasecznie (Plac Piłsudskiego), a poprowadzi je Ewa Konstanciak.

W programie organizatorzy zaplanowali:

12:30 – 13:30 – Domisie (spektakl)
13:30 – 13:45 – taniec
13:45 – 14:15 – rozdanie nagród Biblioteka Publiczna w Piasecznie
14:15 – 15:15 – Brzechwa (spektakl)
15:15 – 15:30 – taniec
15:30 – 16:30 – Akt VIII
17:15 – 18:15 – koncert, zespół Foliba Music
19:00 – Kabaret Czwarta Fala

LINK do wydarzenia na fb

Kabaret Czwarta Fala – twórcy hitu “WIEŚKA TICO”
Kielecka formacja młodego pokolenia, której twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych aspektów pozornie normalnych sytuacji. Artyści mają na koncie 3 autorskie programy, każdy doskonale przyjmowany przez publiczność.

zespół Foliba Music
Grupa ma korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Usłyszeć będzie można niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium, które obejmuje m.in. : djembe (dżembe), dundun’y, tamę, balafon, korę, shekere. Te, z pozoru proste instrumenty, urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem.

Akt VIII
Najpiękniejsze w teatrze improwizacji jest to, że to widz decyduje co zobaczy na scenie. Do dyspozycji aktorów jest szereg gier improwizacyjnych, dzięki którym można wprowadzić pomysły widzów na scenę. Aktorzy pytają widzów o “sugestie”: miejsca akcji, problemy do rozwiązania, tematy rozmów, gatunki filmowe i inne. Spektakl, który powstaje podczas takiego występu jest tak unikalny, jak unikalna jest nasza publiczność, zatem nigdy nie ma dwóch takich samych spektakli. To publiczność rządzi!

Domisie na wakacjach
Amelka i Strachowyj postanawiają wyruszyć na wakacyjną wyprawę. Podczas wycieczki okazuje się jednak, że Strachowyj kompletnie nie zna się na podróżowaniu.
Nie ma pojęcia o biwakowaniu, pakowaniu plecaka, nie zna żadnych wakacyjnych piosenek. Amelka postanawia temu zaradzić a o pomoc prosi widownię. I tak dzieci, razem ze Strachowyjem, przypominają sobie co zabrać pod namiot, jakie grzyby są jadalne a jakie nie, jak posługiwać się mapą, kto mieszka w lesie.
Domisiowy rozśpiewany koncert zawiera domisiowe posenki z programu telewizyjnego, konkursy i zabawy. Po występie można dostać autograf od ulubionego bohatera oraz zrobić sobie z nim zdjęcie, Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i dużych i małych.