Koduj z Gigantami

2286
Koduj z Gigantami w Piasecznie
Koduj z Gigantami w Piasecznie

Zostań Gigantem Programowania!

W dniach 12-13 września w szkole Giganci Programowania przy ul. Młynarskiej 2a w Piasecznie odbędzie się kolejna edycja warsztatów z programowania “Koduj z Gigantami”.

„Większość rodziców zdaje sobie sprawę, że programista to zawód przyszłości. Mimo to, tylko 15% dzieci chodzi na zajęcia dodatkowe z programowania” – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji. Giganci Programowania wychodzą temu wyzwaniu naprzeciw, organizując siódmą już edycję darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży Koduj z Gigantami. Ich misją jest propagowanie idei nauki programowania, wspierania logicznego i analitycznego myślenia oraz rozwijania kreatywności.

Uczestnicy Koduj z Gigantami będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu, poznając środowiska takie jak Scratch, AppInventor, czy C#. Zajęcia będą się odbywać się w blokach 1- lub 1,5- godzinnych, w grupach do 12 osób.

Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Starosta Piaseczyński, Ośrodek Rozwoju Edukacji, oraz Minister Cyfryzacji.

Warsztaty przeznaczone są dla uczniów szkoły podstawowej i średniej. Przewidzianych jest ponad 4000 miejsc dla uczestników na terenie całej Polski, a w Piasecznie w zajęciach będzie mogło wziąć udział ponad 100 osób.

Zapisy uczestników rozpoczną się 1 września o 10:00 na www.giganciprogramowania.edu.pl/koduj_z_gigantami

O szkole Giganci Programowania:

Giganci Programowania to sieć innowacyjnych placówek, w których rozwijana jest umiejętność nieszablonowego rozwiązywania problemów poprzez naukę programowania. Doświadczeni programiści uczą dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat. Celem szkoły jest wychowanie znającego się na informatyce młodego człowieka, który w swobodny sposób będzie mógł funkcjonować w dzisiejszym, cyfrowym świecie.

Kontakt:
Iza Poradowska
Tel. 664 16 52 52
iporadowska@giganciprogramowania.edu.pl

Biuletyn Koduj z Gigantami 2020