Kolejny etap przebudowy ulicy Sienkiewicza – zmiany w komunikacji

3500
Skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z Dworcową, widok w kierunku ul. Pomorskiej w Piasecznie
foto Marcin Borkowski

Na początku lipca 2024 r. wykonawca realizujący przebudowę ulicy Sienkiewicza  w Piasecznie planuje wprowadzenie kolejnego etapu zmian w organizacji ruchu. Od 4 lipca 2024 r. trasą objazdu poruszać się będą również autobusy.

W związku z kolejnym etapem prac na przebudowywanym odcinku ulicy Sienkiewicza, który od 4 lipca 2024 roku zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu od ul. Dworcowej do al. Kasztanów, objazdem ulicami Szpitalną, aleją Kalin oraz al. Kasztanów pojadą również autobusy komunikacji miejskiej. Od 9 lipca wykonawca planuje z kolei rozpocząć prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu z ul. Dworcową, wobec czego skrzyżowanie to zostanie zamknięte dla ruchu.

Autobusy linii 727 oraz L-2L-5L12L13L17L19L32 i L52 pojadą dwukierunkowo ulicami Szpitalną, al. Kalin i al. Kasztanów. Jednocześnie nie dojadą do dworca kolejowego w Piasecznie.

Na objeździe będą obowiązywać tymczasowe przystanki „na żądanie”:

  • Kolejka Piaseczyńska 52 i 55 – przy ul. Sienkiewicza za skrzyżowaniem z ul. Wojska Polskiego,
  • Szpital 51 i 53 – przy ul. Szpitalnej w rejonie ul. S. Sieklickiego,
  • Czeremchowa 51 i 52 – przy al. Kasztanów w rejonie ul. Czeremchowej i Grabowej.

Następnie, po kilku dniach (planowany termin to 9 lipca 2024 r.) zaczną się dalsze prace na skrzyżowaniu ul. H. Sienkiewicza z Dworcową. Z tego powodu również autobusy linii L-3L23L25 i L39 będą kursowały inaczej.

Autobusy linii L23 i L25 zostaną wycofane z Dworcowej i skierowane ul. Wojska Polskiego, z kolei L39 ominą zamknięte skrzyżowanie ulicami Nadarzyńską i Wojska Polskiego. Ruszające spod dworca autobusy linii L-3 pojadą ul. Dworcową i Nadarzyńską.

Na czas zmian ZTM uruchomi tymczasowe przystanki „na żądanie”:

  • Nadarzyńska 52 – przy ul. Nadarzyńskiej za skrzyżowaniem z ul. M. Mochnackiego,
  • Nadarzyńska 53 – przy ul. Nadarzyńskiej za skrzyżowaniem z ul. Dworcową.

Podczas trwania objazdów, autobusy będą kursowały według specjalnego rozkładu jazdy. Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie ZTM: www.wtp.waw.pl.

Zmiana organizacji ruchu

Zmieni się również organizacja ruchu. Na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza z ulicami Szpitalną i Bema wyłączony zostanie pas do skrętu w lewo z ulicy Sienkiewicza w ulicę Szpitalną. Wszystkie relacje zostaną dopuszczone z prawego pasa. Na skrzyżowaniu ul. Polskiego Państwa Podziemnego z al. Kasztanów i  al. 3 Maja zastosowane zostanie łamane pierwszeństwo – priorytet zostanie nadany dla relacji al. Kasztanów – ul. Polskiego Państwa Podziemnego zgodnie z wytyczoną trasą objazdową. Dodatkowo wyłączony z użytkowania będzie prawy pas ruchu ul. Polskiego Państwa Podziemnego w kierunku Piaseczna przed skrzyżowaniem z al. Kasztanów. Możliwość skrętu w prawo i w lewo zostanie dopuszczona z lewego pasa.

Data publikacji: 02.07.2024 r.

Zamknięta ulica Sienkiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Dworcową do skrzyżowania z ul. 3 Maja i al. Kasztanów w Piasecznie
foto Marcin Borkowski

KOMUNIKAT WTP WARSZAWA:

W związku z kolejnym etapem przebudowy ulicy Sienkiewicza w Piasecznie i zamknięciem skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Dworcowej od wtorku 9.07.2024 r. do odwołania wprowadzone zostają następujące zmiany w układzie komunikacyjnym:

Zmiany trasowe

L-3

tylko w kierunku krańca JASTRZĘBIEC:
PKP PIASECZNO – Dworcowa – Nadarzyńska – Wojska Polskiego – … – JASTRZĘBIEC;

L23, L25

PIASECZNO: URZĄD MIASTA – … – Puławska – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Sienkiewicza – Kościuszki – Księcia Janusza I Starego – (powrót: Księcia Janusza I Starego – Gerbera – Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Chyliczkowska – Zgoda – ZGODA) … – JASNA/ RYNEK;

L39

w kierunku krańca SZPITAL:
DĄBRÓWKA – …- PIASECZNO: Jarząbka – Dworcowa – PKP PIASECZNO 03 – Dworcowa – Nadarzyńska – Wojska Polskiego – Sienkiewicza – Kościuszki – Księcia Janusza I Starego – … – SZPITAL

w kierunku krańca DĄBRÓWKA:
SZPITAL – … – Gerbera – Wojska Polskiego – Nadarzyńska – Dworcowa – PKP PIASECZNO 06 – Dworcowa – Jarząbka – … – DĄBRÓWKA.

Zmiany przystankowe

Zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanku PKP PIASECZNO 02.

Uruchamia się funkcjonowanie przystanków tymczasowych:

  • NADARZYŃSKA 53 zlokalizowanego na istniejącym chodniku na ulicy Nadarzyńskiej w Piasecznie za skrzyżowaniem za ulicą Mochnackiego w kierunku ulicy Nadarzyńskiej. Przystanek będzie obowiązywał jako na żądanie dla linii L39;
  • DWORCOWA 52 zlokalizowanego na istniejącym chodniku na ulicy Nadarzyńskiej w Piasecznie za skrzyżowaniem z ulicą Dworcową w kierunku ulicy Poniatowskiego. Przystanek będzie obowiązywał jako na żądanie dla linii L-3 i L39;

Zmiany rozkładowe

Od dnia 9.07.2024 r. kursowanie linii L-3, L23, L25 i L39 będzie odbywało się według specjalnych rozkładów jazdy.