podpisanie PWiK. Na zdjęciu stoi 5 mężczyzn
foto Archiwum UMiG

PWiK Piaseczno realizuje ostatnie etapy budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Złotokłosie. Na finansowanie V i VI etapu budowy spółka wodociągowa pozyskała 12,5 mln złotych pożyczki na preferencyjnych warunkach od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Podpisanie przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie umowy  z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie nastąpiło w środę 2 listopada 2022 roku.

– Pożyczka została udzielona na korzystnych warunkach a dodatkowo 25% całej kwoty ma ulec umorzeniu – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz. – Cała inwestycja realizowana dla mieszkańców Złotokłosu w ostatnich latach, to koszt ponad 46 mln złotych. Oprócz sieci kanalizacyjnej spółka zbudowała stację uzdatniania wody, projektuje też sieć wodociągową i kanalizacyjną dla Henrykowa-Urocza, Szczak i Wólki Prackiej.

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej (etap V i VI) w Złotokłosie zakończy się jeszcze w tym roku. Łącznie w ramach inwestycji powstaną ponad 54 km sieci.

– Zdajemy sobie sprawę, że czas budowy jest często okresem uciążliwym, ale wiemy, że celem nadrzędnym jest dostęp do kanalizacji sanitarnej dla mieszkańców gminy oraz dbanie o środowisko naturalne – mówi prezes PWiK Paweł Wojciechowski.

logo WFOŚ