Konkurs Urban_In. Miasto dla każdego. Jedno z zadań dotyczy Piaseczna

617
Urban_In. Miasto dla każdego. Grafika konkursowa, w tle domy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką jakości życia w mieście do udziału w konkursie Urban_In. Miasto dla każdego. Zwycięski projekt dotyczący wyzwania: Piaseczno – miasto zielonej transformacji zostanie wdrożony jeszcze w tym roku!

Konkurs Urban_In. Miasto dla każdego skierowany jest do młodych mieszkanek i mieszkańców miast, którzy chcą mieć wpływ na to, jak wygląda i funkcjonuje ich otoczenie.

Trwa nabór prac konkursowych w kategoriach:
Młodzi pasjonaci (dla osób w wieku 15–22 lat) – od 15 grudnia 2021 r. do 31 marca 2022 r
Młodzi profesjonaliści (dla osób w wieku 23–35 lat) – od 1.03.2021 r. do 15 maja 2022 r.

Rozwiązanie można zaprojektować samodzielnie lub w zespole liczącym od 2 do 5 osób.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz udział w 11. sesji Światowego Forum Miejskiego i Urban October 2022 – laureaci konkursu będą mieli możliwość przedstawienia swoich projektów na dwóch światowych wydarzeniach dotyczących polityk miejskich.

Szczegółowe informacje na temat konkursu na stronie: Urban_In. Miasto dla każdego.

Gmina Piaseczno jest partnerem konkursu w kategorii Młodzi Profesjonaliści. Szczególnie serdecznie zapraszamy do zgłaszania prac konkursowych odpowiadających na wyzwanie zidentyfikowane przez nasze miasto, w kategorii miasto zielonej transformacji. Nazwa wyzwania: Zdrowa, zielona żywność w zasięgu ręki.

Oprócz nagród finansowych autorzy zwycięskiego projektu mogą liczyć na jego wdrożenie przy wsparciu opiekunów miejskich i ekspertów z Uniwersytetu SWPS.

Konkurs jest realizowany z okazji 11. sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach (WUF11) i stanowi zachętę do upowszechnienia Celów Zrównoważonego Rozwoju i Nowej Agendy Miejskiej ONZ realizowanej przez UN-Habitat. Ponadto ma na celu zwiększenie zaangażowania młodych ludzi w kształtowanie polityk miejskich.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo i Polityki Regionalnej, a realizatorem Uniwersytet SWPS.