Działkowa. Na zdjęciu ulica z lotu ptaka, wokół drzewa.
Ulica Działkowa / foto Maciej Wesołowski

Gmina Piaseczno w porozumieniu z Gminą Konstancin-Jeziorna, która jest zarządcą ul. Działkowej, przygotowuje projekt budowy ulicy Działkowej. Do 18 czerwca 2023 r. można zgłaszać uwagi do rozwiązań zaproponowanych przez projektantów.

Dzięki porozumieniu, które zawarliśmy z władzami Gminy Konstancin-Jeziorna, Piaseczno stało się liderem opracowania projektu przebudowy ulicy Działkowej leżącej na granicy obu samorządów.


Film pokazuje stan ulicy Działkowej w czerwcu 2022 roku. Film nie zawiera dialogów.

Drogą zarządza Burmistrz Konstancina-Jeziorny, ale zadanie przygotowania projektu przebudowy wzięła na siebie Gmina Piaseczno. Prace projektowe trwają od ubiegłego roku.

– Chcielibyśmy, aby Działkowa na odcinku od Przyrodniczej do Osiedlowej miała uspokojony charakter i służyła głównie do obsługi ruchu lokalnego i umożliwiała mieszkańcom bezpieczne dojście do Lasu Kabackiego – mówi wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz.

Od 29 maja 2023 r. na stronach internetowych obu samorządów można się zapoznać z koncepcją przygotowaną przez projektantów. Swoje wnioski i uwagi do projektu mieszkańcy mogą zgłaszać do 18 czerwca 2023 r. na adres mailowy: konsultacje@piaseczno.eu. Z projektem można zapoznać się w BIP Piaseczno: Projekt budowy ulicy Działkowej.