„Kraina Jeziorki” – nowy, wyjątkowy tytuł prasowy

2901
Magazyn Kraina Jeziorki - okładka

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Krainy Jeziorki, którego członkiem jest między innymi Gmina Piaseczno, zdecydowało się na wydanie własnego czasopisma. W połowie czerwca ukazał się pierwszy numer tej wyjątkowej na rynku wydawniczym pozycji, promujący walory naszego regionu.

Rolą czasopisma „Kraina Jeziorki” jest przybliżenie czytelnikom w ciekawy i nieszablonowy sposób przyrody, tradycji, kultury, sztuki i historii obszaru krainy rzeki Jeziorki, a także wyjątkowych ludzi związanych z tym terenem.

Uroki naszej okolicy
Czasopismo „Kraina Jeziorki” to elegancki magazyn, który w nietuzinkowy sposób pokaże bogactwo regionu, określanego jako Kraina Jeziorki. W każdym numerze pojawi się wiele interesujących treści: wywiady, felietony oraz artykuły przedstawiające inspirujących ludzi. W czasopiśmie znajdą się także podpowiedzi, jak spędzić weekend na szlaku, informacje o lokalnych biznesach i niezwykłe fotografie ukazujące piękno naszego regionu. W magazynie pojawią się również kulinaria charakterystyczne dla tego obszaru, inspirowane lokalnymi produktami, tradycjami i bogatą historia tych terenów. Lektura czasopisma z pewnością pomoże Państwu odkryć nowe ciekawe miejsca.

Ciekawi ludzie, ciekawe miejsca
W pierwszym numerze magazynu, który dostępny będzie między innymi w piaseczyńskiej Bibliotece Publicznej, znajdziecie Państwo materiał poświęcony Józefowi Wilkoniowi, światowej sławy mistrzowi ilustracji i rzeźby. Będzie można przeczytać także o Grójecko-Piaseczyńskiej Kolejce Wąskotorowej i artyście ludowym Eugeniuszu Węgiełku, którego rzeźba znalazła się nawet w kolekcji Watykanu. W premierowym wydaniu będzie można przeczytać także o historii Karola Wójcickiego, najbardziej znanego w Polsce popularyzatora kosmosu, o historii dworu Ryxów i o Skarpie Jeziorki.

Współpraca samorządów
Pismo będzie wydawane przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Krainy Jeziorki, lokalną organizację działającą na południe od Warszawy na obszarze zlewni rzeki Jeziorki. Stowarzyszenie tworzą trzy powiaty i dziesięć gmin, a celem jego działania jest wspieranie działań samorządowych na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie Krainy Jeziorki, a w szczególności szeroko pojęta ochrona środowiska obszaru zlewni rzeki Jeziorki (pierwszoplanowymi zadaniami są tu: zahamowanie degradacji środowiska, kontynuacja procesu oczyszczania wód i obszaru zlewni rzeki Jeziorki i całościowe uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie działania Stowarzyszenia).

Obszar Krainy Jeziorki
Kraina Jeziorki to malowniczy region położony na południe od Warszawy, który wyznacza rzeka Jeziorka i jej zlewnia. Krainę tworzą trzy powiaty i dziesięć gmin, zrzeszone w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Zlewni Krainy Jeziorki. Na jej terenie powstało ponad 400 km szlaków rowerowych, wodny szlak kajakowy, szlaki piesze i biegowe. Można tu nie tylko aktywnie i miło spędzić weekend, ale też przeżyć prawdziwą przygodę, wziąć udział w ciekawym wydarzeniu, obcować z dziką naturą, zobaczyć wiele pięknych, zabytkowych i inspirujących miejsc, poznać tradycję i kulturę regionu, a na koniec dobrze zjeść.

Magazyn w książkomacie
Zachęcamy Państwa do sięgnięcia po tę niezwykle ciekawą publikację. A dla osób, które postanowią skorzystać z nowo powstałego w Piasecznie książkomatu, mamy niespodziankę! W ramach promocji książkomatu część egzemplarzy pierwszego numeru czasopisma zostanie dołączona w prezencie do odbieranych przez czytelników biblioteki książek.
Pismo wydawane jest w dużym formacie, w pełnym kolorze, na papierze kredowym. Każdy numer to około 80 stron, a nakład 3 000 egzemplarzy.

Strona Krainy Jeziorki: www.kraina-jeziorki.pl
Fanpage: www.facebook.com/KrainaJeziorki

"Kraina Jeziorki" w prezencie dla pierwszych użytkowników książkomatu w Piasecznie!

🎈📚 Dla pierwszych 150 osób, które postanowią skorzystać z nowo powstałego w Piasecznie książkomatu, mamy niespodziankę! 🔥 W ramach promocji książkomatu część egzemplarzy pierwszego numeru czasopisma zostanie dołączona w prezencie do odbieranych przez czytelników biblioteki książek. Pismo wydawane jest w dużym formacie, w pełnym kolorze, na papierze kredowym. Każdy numer to około 80 stron, a nakład 3 000 egzemplarzy.Czasopismo "Kraina Jeziorki" to elegancki magazyn, który w nietuzinkowy sposób pokaże bogactwo regionu, określanego jako Kraina Jeziorki. W każdym numerze pojawi się wiele interesujących treści: wywiady, felietony oraz artykuły przedstawiające inspirujących ludzi. W czasopiśmie znajdą sie także podpowiedzi, jak spędzić weekend na szlaku, informacje o lokalnych biznesach i niezwykłe fotografie ukazujące piękno naszego regionu. W magazynie pojawią się również kulinaria charakterystyczne dla tego obszaru, inspirowane lokalnymi produktami, tradycjami i bogatą historia tych terenów. Lektura czasopisma z pewnością pomoże Państwu odkryć nowe ciekawe miejsca.Szczegóły dotyczące czasopisma dostępne są na stronach: www.krainajeziorki.pl,www.facebook.com/KrainaJeziorkiZachęcamy także do:👉subskrypcji naszego kanału na YouTube!👉regularnego odwiedzania zakładki BiblioOnline na naszej stronie!Do zobaczenia w kolejnych filmach!Wystąpił: Łukasz WylezińskiRealizacja i montaż filmu: Tomasz Korczak#bibliotekapiaseczno #książkomat #krainajeziorki #czytaj #wypożyczaj #poznaj #biblioteka #biblioonline #piaseczno #biblioteka #magazyn #prezentZobacz więcej na:http://www.biblioteka-piaseczno.plhttps://www.facebook.com/biblioteka.piaseczno/https://www.instagram.com/bibliotekapiaseczno/

Opublikowany przez Biblioteka Publiczna w Piasecznie Środa, 17 czerwca 2020