KS X Fight Piaseczno najlepszym klubem w Polsce w formule Light contact

1405

Ten zaszczytny tytuł wywalczyli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski które odbyły się w dniach 8-10.06.2018 w Kurzętniku. W zawodach wzięło udział 470 zawodników z 77 klubów. Wśród najmłodszych dominowaliśmy w kategorii do 37 kg, gdzie Hubert Wiluk i Martyna Wieteska nie dali szans swoim przeciwnikom i stanęli na najwyższym stopniu podium. Wśród Kadetów Starszych prym wiodła Oliwia Ściągaj, która w trudnych walkach pokonała wszystkie swoje przeciwniczki i sięgnęła po trzeci już w tym roku tytuł Mistrzyni Polski. Wśród juniorów mieliśmy 3 szanse na złote medale. Zabrakło trochę szczęścia i determinacji. Agata Kacprzak i Klaudiusz Świstulski minimalnie przegrali swoje walki finałowe. Bardzo dobrze zaprezentował się również nasz debiutant Bartek Strzałkowski, który dotarł aż do finału w swojej kategorii wagowej. W gronie seniorów niepodzielnie królował Łukasz Wichowski po raz kolejny obronił tytuł Mistrza Polski w tej formule Kickboxingu (tym razem w kategorii wagowej do 84kg). Łukasz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Na najwyższym stopniu podium stanął również Marcin Nasiadko, który w najlżejszej kategorii wagowej w finałowej walce pokonał Adriana Rysia ze Sparty Chrzanów. 5 tytułów Mistrzów Polski, 4 srebrne i 3 brązowe medale pozwoliły naszym kickboxerom sięgnąć po raz kolejny po tytuł najlepszej drużyny Mistrzostw. Gratulujemy.