Książkę zwrócisz nawet gdy biblioteka zamknięta

826

Od marca czytelnicy Biblioteki Publicznej korzystać mogą z wrzutni zainstalowanych na zewnątrz przy placówkach. Dzięki temu mogą oddać książki w dowolnym momencie, przede wszystkim wtedy gdy biblioteka jest zamknięta.

Wrzutnie działają już przy wszystkich filach (poza Jazgarzewem). Przed Biblioteką Główną w CEM przy ul. Jana Pawła II 55, przy filii na Kościuszki 49 oraz przy filii w Józefosławiu zainstalowane zostały duże wrzutnie, zaś przy placówkach w Zalesiu Górnym, Bogatkach, Złotokłosie oraz Głoskowie małe wrzutnie. Urządzenie zostanie też zainstalowane przy nowej filii Piaseczno/Kamionka.

Zasady korzystania z wrzutni

Do wrzutni można zwracać tylko zbiory (książki, audiobooki i filmy) wypożyczone w placówce, przy której mieści się wrzutnia. Można z nich korzystać w godzinach otwarcia placówek, jak i po zamknięciu. Książki zwrócone w ten sposób, nie są od razu zdejmowane z konta czytelnika – zostaną zdjęte z konta w następnym dniu roboczym. Jeżeli czytelnik zamierza wypożyczyć książki w tym samym dniu, zwracane pozycje należy oddać bezpośrednio w bibliotece. Bibliotekarze codziennie sprawdzają zawartość wrzutni.
Prosimy o delikatne wkładanie książek aby nie uszkodzić zbiorów. Jeśli czytelnik ma do zapłacenia opłatę za przetrzymane zbiory, prosimy o bezpośrednie zwroty do biblioteki (nie do wrzutni).

Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie ułatwi czytelnikom zwroty książek i pozostałych materiałów bibliotecznych.