Kulinarne podróże po świecie w “Nefrytowym Zakątku”

208
Zdjęcie. Kulinarne Podróże po Świecie w Nefrytowym Zakątku. Na zdjęciu grupa dzieci prezentująca swoje prace plastyczne- namalowane wieże Eiffla.
Foto: Przedszkole Nefrytowy Zakątek

W tym roku Przedszkole „Nefrytowy Zakątek” zabiera swoich podopiecznych w niezwykłe kulinarne podróże po świecie. Bez opuszczania murów przedszkola dzieci mogą się poczuć jak prawdziwi turyści.  

Dotychczas nasi najmłodsi mieszkańcy odwiedzili Włochy i Francję. Włochy przywitały maluchy włoskimi przebojami roznoszącymi się w holu przedszkola. Dzieci mogły obejrzeć wystawą zdjęć najciekawszych włoskich zakątków oraz przyjrzeć się najbardziej znanym produktom spożywczym związanym z tym krajem. W kuchni wyrastało ciasto drożdżowe na włoską pizzę, a w salach czekały ciekawostki i niezwykłe fakty dotyczące tej słonecznej krainy.

Podróży do Francji towarzyszyła muzyka rodem z paryskiej kawiarni. Dzieci obejrzały zdjęcia najciekawszych francuskich zabytków. Dowiedziały się, jak doszło do tego, iż w Prowansji zaczęły powstawać piękne perfumy oraz dlaczego Paryż uważany jest za stolicę europejskiej mody. Poznały tajniki najbardziej popularnych francuskich potraw, a na obiad kuchnia zaserwowała pyszne ratatouille.

Przed nami jeszcze wyprawy do Indii, Japonii i Grecji. Już nie możemy się doczekać!

Wychowawcy,
Beata Wentykier i Katarzyna Bojek