Kwiatek za elektrośmieci

978
Kwiatek za elektrośmieci. Na zdjęciu kontener wypełniony elektrośmieciami.
foto Katarzyna Andrzejewska-Szuba

W minioną sobotę 9 października pod Centrum Handlowym Auchan Piaseczno odbyła się pierwsza w tym roku zbiórka elektrośmieci. Część sprzętu trafiła do nowo otwartego Muzeum Kaset.

Akcja zorganizowana na terenie Centrum Handlowego Auchan Piaseczno cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców.
– Prym wiódł sprzęt komputerowy, zaraz za nim telewizory, odkurzacze, drobny sprzęt kuchenny, baterie oraz sprzęt grający. Ten ostatni trafił w ręce Muzeum Kaset, które niedawno powstało właśnie w Piasecznie – podsumowuje Katarzyna Andrzejewska-Szuba z Agencji CHAORDER, organizatora wykonawczego zbiórki.

Kwiatek za elektrośmieci. Na zdjęciu organizatorzy akcji przy stoliku z kwiatami doniczkowymi.
foto Katarzyna Andrzejewska-Szuba

Podczas zbiórki, w symbolicznym podziękowaniu za chęć dołączenia do akcji, osobom, które dostarczyły określoną ilość elektrośmieci rozdawano sezonowe kwiaty. W różnych godzinach do wyboru były wrzosy, mrozy, bratki czy chryzantemy. Rozdano ich aż 450 sztuk.

Kwiatek za elektrośmieci. Na zdjęciu stolik z kwiatami doniczkowymi a w tle zebrane śmieci.
foto Katarzyna Andrzejewska-Szuba

Przekazany przez mieszkańców sprzęt grający trafił do otwartego niedawno w Bibliotece Publicznej w Piasecznie Muzeum Kaset.

Kwiatek za elektrośmieci. Na zdjęciu stoisko Muzeum Kaset ze sprzętem grającym.
foto Katarzyna Andrzejewska-Szuba

– Drodzy Piasecznianie! Dziękujemy za wszystkie magnetofony i kasety, które nam dziś przekazaliście. Dziękujemy także Centrum Handlowe Auchan Piaseczno za możliwość włączenia się w akcję i wsparcia zasobów naszego Muzeum Kaset w Piasecznie. Pamiętajcie, że u nas zbiórka trwa cały czas i jesteśmy w stanie nawet podjechać po Wasze artefakty – mówił Cezary Molski, pomysłodawca i koordynator Muzeum Kaset.

Kwiatek za elektrośmieci. Na zdjęciu ścianka do zdjęć w kształcie kasety magnetofonowej z napisem Muzeum Kaset.
foto Katarzyna Andrzejewska-Szuba

– Mnóstwo ludzi przychodziło do nas, dziękując za możliwość oddania tego rodzaju śmieci. To ważne, żeby w dzisiejszych czasach nie wyrzucać ich gdziekolwiek. Nie możemy sobie na to pozwolić. Zbyt mocno już zatruliśmy naszą planetę – mówi Artur Istynowicz z Agencji CHAORDER.

Kwiatek za elektrośmieci. Na zdjęciu kartony i wózek sklepowy wypełnione śmieciami.
foto Katarzyna Andrzejewska-Szuba