Lato w mieście

2669
Lato w mieście - zajęcia z Policjantami o bezpiecznych zachowaniach w wakacje, przeprowadzone w szkole w Chylicach. Foto: Małgorzata Idaczek
Lato w mieście - zajęcia z Policjantami o bezpiecznych zachowaniach w wakacje, przeprowadzone w szkole w Chylicach. Foto: Małgorzata Idaczek

Tradycyjnie, w pierwszym miesiącu wakacji gmina Piaseczno zorganizowała w placówkach szkolnych zajęcia dla chętnych dzieci.

W ramach akcji „Lato w mieście”, finansowanej przez urząd miasta, w ostatnich tygodniach udział wzięło ponad 900 uczniów z piaseczyńskich szkół. Z podziękowań docierających do urzędu wiemy, że dzieci spędziły ten czas twórczo i radośnie, uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych, naukowych, sportowych oraz profilaktycznych.

Najwięcej przyjemności sprawiły uczestnikom tej formy wypoczynku wycieczki do kina, na basen, zajęcia na salach zabaw, warsztaty cukiernicze i ceramiczne, zajęcia sportowe i rekreacyjne, min. z judo, zabawy na parku trampolinowym, wycieczki edukacyjne do „Wioski Indian” a także zajęcia z policją i strażą pożarną. Co roku na wypoczynek letni naszych młodych mieszkańców organizowany przez szkoły, gmina przeznacza 250 tys. zł.
– Cieszę się ogromnie, że akcja „Lato w mieście” jest popularna w naszej gminie, spełnia oczekiwania rodziców, ale przede wszystkim daje możliwość spędzenia dzieciom części wakacji w sposób bezpieczny, atrakcyjny i aktywny – mówi Hanna Kułakowska-Michalak, I zastępca burmistrza. – Dziękuję za wszystkie dowody zadowolenia i efekty pracy twórczej dzieci. Podziękowania kieruję również do Wydziału Spraw Społecznych, Dyrektorów, Koordynatorów i Wychowawców za zaangażowanie i dobrze wykonaną pracę. Bez Waszego wkładu akcja nie byłaby możliwa – dodaje Pani wiceburmistrz.

Gmina zorganizowała również dwutygodniowe kolonie w górach oraz nad morzem dla 103 dzieci spełniających kryteria dla wsparcia w postaci letniego wypoczynku. Turnus w Zawoji zakończył się 7 lipca, do Jastrzębiej Góry dzieci wyjadą w drugiej połowie sierpnia. Łączny koszt organizacji poniesiony przez gminę wyniósł ok. 128 tys. zł.