Lekkoatletyka dla Każdego

1633

28 lutego  Gmina Piaseczno już po raz trzecie podpisała z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki Porozumienie dotyczące udziału w programie popularyzacji i upowszechniania lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży „Lekkoatletyka dla Każdego”.

W ramach programu 3 razy w tygodniu będą przez szkoleniowców prowadzone 60 minutowe zajęcia pozalekcyjne upowszechniające lekkoatletykę. Głównym celem działań jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci.

W programie uczestniczyć będzie Szkoła Podstawowa nr 1 w Piasecznie, Szkoła Podstawowa w Chylicach oraz  Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Klubem realizującym program jest Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe „Kondycja”, które aplikowało z prośbą o przyznanie środków do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

– Dzięki Stowarzyszeniu „Kondycja” nasz samorząd mógł zaangażować się w tak ważne sportowe przedsięwzięcie, które przysłuży się młodym ludziom– mówi Wiceburmistrz Hanna Kułakowska- Michalak.

Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego wszystkie zajęcia w programie są bezpłatne.

Porozumienie zawarte jest do dnia 31 grudnia 2018 r.