Menażeria Wala w Bibliotece Głównej

119

Biblioteka Główna zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Wala Jarosza pt. “Menażeria Wala”. 
Wydarzenie odbędzie się 10 maja 2024 roku (piątek), o godzinie 17.00 w Bibliotece Głównej, ul. Jana Pawła II 55, w sali szkoleniowej na I piętrze. Podczas wernisażu autor ma również pokazać swój drugi talent. Będziemy mieli okazję posłuchać kilku utworów w wykonaniu artysty. 
Wystawa będzie prezentowana przez cały maj 2024 r.
Biografia autor(sk)a
Wal Jarosz czyli Waldemar Jarosz urodził się dawno temu w pięknej podwarszawskiej wsi Złotokłos. Ukończył studia Artystyczno-Pedagogiczne na WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). Przez pewien czas mieszkał na warszawskim Ursynowie i
pracował w Teatrze Studio Józefa Szajny jako rzemieślnik teatralny. Obecnie mieszka w Koszalinie. Bierze czynny udział w wystawach zbiorowych, wystawia też indywidualnie w galeriach miasta, regionu, Polski. Od roku 1982 należy do Grupy Plastycznej Piaseczno. Kilka lat temu założył grupę twórczą Group 4 i organizuje wystawy członków grupy. Jest pomysłodawcą projektu Real – spotkania artystów poznanych w internecie w przestrzeni Galerii Koszalińskich. Organizuje plenery dla artystów poznanych w sieci. Twórczość to głównie malarstwo olejne, pastel olejny czasem akwarela, gwasz, rysunek, collage. Ulubionymi tematami są: postać ludzka, zwierzęta, krajobrazy, portrety. Tworzy cykle prac, by zgłębić nurtujący go problem plastyczny. Tak powstały cykle: Gęby, Zwierzę, Podwórka, Końskie wariacje, Kury, Jestem kobietą, Abstract.
Profil artysty na Facebook
Artykuł Menażeria Wala w Bibliotece Głównej pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : Menażeria Wala w Bibliotece Głównej