Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Kickboxingu -Skopje '2017

1349

W dniach 2-9 Września w Macedońskim Skopje odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów WAKO w Kickboxingu. Wśród reprezentantów Polski była piątka zawodników klubu X Fight Piaseczno. Zdobyli oni 4 medale. Najbliżej mistrzowskiego złota był Rafał Wójcik, który w finale kategorii do 63kg w formule Kick Light minimalnie uległ Irlandczykowi i tym samym zdobył tytuł v-ce Mistrza Europy. W tej samej formule startowała również Oliwia Ściągaj zdobywając w kategorii wagowej -65kg brązowy medal. Świetnie spisał się też nasz świeżo upieczony junior Klaudiusz Świstulski, który w formule ligh-contact wywalczył brązowy medal. W formule Pointfighting o medale walczyły nasze dwie zawodniczki. Wśród juniorów na trzecim stopniu podium stanęła Patrycja Jaworska. Finał był dosłownie o włos. Zabrakło jednego celnego trafienia. Niestety bez medalu wróciła nasza najmłodsza zawodniczka -Martyna Wieteska, które w walce cwiercfinałowej uległą późniejszej Mistrzyni Europy.
od lewej: Rafał Wójcik, Oliwia Ściągaj, Martyna Wieteska, Patrycja Jaworska, Klaudiusz Świstulski (zdjęcie z archiwum klubu)
Źródło: KS X-Fight Piaseczno

Źródło: GOSIR : Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Kickboxingu -Skopje ‘2017