Mistrzostwa Polski Kadetów młodszych i Dzieci w formułach Pointfighting i Light contact w Kickboxingu -Węgrów 2020

1322

Dziewięcioosobowa ekipa Klubu Sportowego “X fight” Piaseczno wzięła udział w  Mistrzostwach Polski Kadetów i Dzieci w Kickboxingu, które odbyły się w dniach 9-11 października 2020 r. w Węgrowie.

Kadeci młodsi rywalizowali w formułach Pointfighting i Light contact natomiast dzieci w wieku 7-9 lat walczyły o laury tylko w formule Pointfighting. W ekipie KS “X fight” było aż sześciu debiutantów. W kategorii wiekowej Dzieci tytuł v-ce Mistrzyni Polski w kat. – 24 kg zdobyła Emilia Nieściur a brązowy medal w kat. – 33kg wywalczył Michał Szyszko. Szczęścia zabrakło Kacprowi Ziębie, który w pierwszej swojej walce minimalnie przegrał ze zwycięzcą swojej kategorii.

Wśród Kadetów młodszych najlepiej zadebiutowała Barbara Styczek, która w walce o brązowy medal pokonała przed czasem Martynę Lachowską z Łęcznej. Świetną formę  pokazali również doświadczeni zawodnicy Klubu. Izabella Dąbrowska jak “burza” doszła do finału, w którym minimalnie uległa najlepszej zawodniczce turnieju Klaudii Siwczyńskiej z klubu Orient Częstochowa.

W kategorii do 42 kg w bratobójczym pojedynku zmierzyli się dwaj klubowi fighterzy: Adam Bachman i Bartek Dobrowolski. Nie dali jednak szans swoim przeciwnikom w walkach eliminacyjnych. W tym pojedynku zwyciężył i tytuł Mistrza Polski zdobył Bartek Dobrowolski a Adam Bachman musiał zadowolić się srebrnym medalem. Historia powtórzyła się w formule Light contact. W finale kategorii do 42 kg minimalnie lepszy był Bartek i to on przywiózł z Węgrowa dwa tytuły Mistrza Polski.