Mistrzostwa Polski Kadetów w Kickboxingu

1311

W dniach 22-24 Marca odbyły się w Węgrowie Mistrzostwa Polski Kadetów w Kickboxingu w formułach Pointfighting i Light contact. Zawody zgromadziły blisko pół tysiąca zawodników z 55 klubów z całej Polski.

Świetnie spisali się zawodnicy KS X Fight Piaseczno w formule Pointfighting zdobywając miano najlepszego klubu Mistrzostw.

Bardzo dobrze walczyli Cezary Aderek i Jan Bocheński wygrywając swoje kategorie wagowe. Ponadto Janek został wyróżniony tytułem najlepszego zawodnika w tej formule wśród kadetów młodszych.

Wśród dziewcząt po tytuł Mistrzyni Polski sięgnęły Martyna Wieteska i Oliwia Ściągaj. V-ce Mistrzami Polski w formule PF zostali Gustaw Wielądek i Sebastian Jędraś.

Jeszcze lepiej wypadliśmy w formule Light contact. 5 złotych medali 1 srebrny i 2 brązowe pozwoliły nam pozostać na miejscu lidera w klasyfikacji klubowej. Na pochwałę zasługuje Daria Niciporuk, która wszystkie swoje walki wygrała przed czasem i została wybrana najlepszą zawodniczką light contactu wśród kadetek młodszych. Bardzo dobrze walczyli również pozostali złoci medaliści. Jan Bocheński, Martyna Wieteska, Oliwia Ściagaj i Wiktoria Kamianowska nie pozostawili złudzeń swoim przeciwnikom i pewnie wygrali swoje kategorie wagowe. Szczęścia zabrakło Hubertowi Wilukowi, który z powodu kontuzji musiał poddac finał i zadowolić się tytułem v-ce Mistrza Polski. Gratulujemy!