Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Kadetów we Włoszakowicach

2530

W dniach 14-16 Maja br. we Włoszakowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Kadetów w formule Kick Light i Juniorów w formule Light contact. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość 578 zawodników z 87 klubów. W najliczniejszych kategoriach rywalizowało blisko 40 zawodników i aby dojść do finału należało wygrać 5 walk.

Klub X fight reprezentowało łącznie 13 zawodników, z czego aż piątka dostała się do strefy medalowej. Najlepiej spisał się Sebastian Jędraś, który po wygraniu przed czasem 3 walk eliminacyjnych w finale pokonał Jakuba Giedzicza z KS Thor z Ełku i pewnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski w kategorii +69 kg wśród Kadetów Starszych. Sportowy poziom i umiejętności Sebastiana docenili sędziowie i trenerzy Kadry przyznając mu tytuł najlepszego zawodnika turnieju w tej grupie wiekowej i powołując do Kadry Narodowej.

Równie skutecznie walczyła inna zawodniczka piaseczyńskiego klubu– Oliwia Ściągaj, która rywalizowała w grupie juniorów w formule Light contact. Oliwia pewnie wygrała wszystkie swoje pojedynki i stanęła na najwyższym stopniu podium w kat. wag do 65kg. Jeżeli nic nie pokrzyżuje planów organizatorom to na jesieni będziemy mogli zobaczyć Oliwię w walce o medale Mistrzostw Europy Juniorów.

Wśród Kadetów Starszych jeszcze dwójka zawodników Klubu X fight wywalczyła tytuły v-ce Mistrzów Polski. Wśród kobiet w kategorii do 55kg po srebro sięgnęła Daria Niciporuk, ulegając nieznacznie w finale Julii Szyjkowskiej z A&W team Obrowo. Daria w półfinale pokonała swoją odwieczną rywalkę Natalię Zawalską z Jurajskiej Akademii Sportu. Prawdziwą niespodzianką był występ Kacpra Piecyka, dla którego był to debiut na zawodach rangi Mistrzowskiej. Kacper doskonale poradził sobie w eliminacjach i dopiero w finale uległ Bartoszowi Stańczykowi z Piechotka team Zalewo. Wśród juniorek brązowym medalem może cieszyć się Natalia Woińska, która po doskonałej walce ćwierćfinałowej, po raz kolejny rozbiła się o Natalię Maćkiewicz A&W team Obrowo. Pięć medali, w tym 2 najcenniejsze – złote, to świetny wynik drużyny na bardzo mocno obsadzonym turnieju Mistrzostw Polski.