Młody Bohater

735

Akcja „Młody Bohater” to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i  promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.

Jeśli więc znasz dziecko, które ocaliło lub aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka wyślij jego historię do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nagroda „Młody Bohater” jest wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.

Każdy laureat nagrody otrzyma unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię.

Kandydatów do nagrody można zgłosić do MSWiA wysyłając formularz na adres  ul. Batorego 5, 02-591 Warszawa z dopiskiem na kopercie “Zgłoszenie do nagrody Młody Bohater” .

Więcej informacji na stronie organizatora konkursu:

https://mswia.gov.pl