Multimedialne lekcje historyczne

119

W dniach 2, 5,10 i 12 października 2023 r. odbędą się multimedialne lekcje historyczne na temat Powstania Styczniowego ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń jakie rozegrały się na terenie Piaseczna i okolic. 
Lekcje są organizowane z okazji obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. 
W pierwszej części uczniowie wysłuchają wykładu na temat Powstania Styczniowego. Podczas prelekcji osoba prowadząca przedstawi prezentację zawierającą ryciny i obrazy przedstawiające sceny bitew, zapoznają się z umundurowaniem powstańców, poznają broń jakiej używali. W trakcie lekcji prowadząca przeprowadzi Quiz wiedzy. 
W drugiej części uczniowie wybiorą się na spacer, w trakcie którego rozegrają multimedialną grę terenowa “BRANKA 1863”. 
“BRANKA 1863” to mobilna gra terenowa zaprojektowana z udziałem młodzieży z naszej gminy przy współpracy z firmą GoodGames. Swoją premierę miała 16 października 2023 r.. Gra stanowi nie tylko fascynującą rozrywkę ale przede wszystkim hołd dla bohaterów Powstania Styczniowego, którzy walczyli o wolność i niepodległość. To doskonała okazja aby poczuć atmosferę powstańczych czasów, odkrywając tajemnice i historie sprzed 160 lat.  Jest to także okazja aby dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat wydarzeń Powstania Styczniowego na Ziemi Piaseczyńskiej.
Lekcje organizowane są dla całych klas – zachęcamy nauczycieli do zapisów.
Aby zgłosić swoją klasę do udziału w lekcji prosimy o kontakt z Oddziałem dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej mailowo pod adresem cemdzieci@biblioteka-piaseczno.pl lub telefonicznie pod numerem 22 484 21 47.
Lekcje realizowane są w ramach projektu „Szlakiem Powstania Styczniowego na Ziemi Piaseczyńskiej” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864″.

Artykuł Multimedialne lekcje historyczne pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : Multimedialne lekcje historyczne