Nagrodzenie młodych szachistów

661

Burmistrz Piaseczna wraz z Przewodniczącym Rady wyróżnili na sesji 15 maja dwóch zawodników Klubu Sportowego Laura Chylice za wysokie miejsca uzyskane podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych, które rozegrane zostały w dniach 08-16 marca 2019 r. w Szklarskiej Porębie.

Upominkowe karty do sklepu sportowego trafiły do Patryka Chylewskiego za zdobycie I miejsca podczas Mistrzostw Polski Juniorów, oraz do Igora Kowalskiego za zajęcie III miejsca na tych Mistrzostwach. Serdecznie gratulujemy!

Patryk Chylewski – mieszkaniec Zalesia Górnego rocznik 2001, wychowanek klubu UKS Szachylice i później Laura Chylice. Mistrz Fide, wicemistrz Polski do lat 14, mistrz do lat 18, członek drużyny ekstraligowej juniorów (wicemistrzowie Polski w 2017, III miejsce w 2018) i drużyny pierwszoligowej seniorów Laury Chylice. Kapitan drużyny, która zdobyła mistrzostwo Polski gimnazjów. Patryk, już w okresie po zdobyciu Mistrzostwa Polski, sięgnął po drugą normę na mistrza międzynarodowego i podniósł ranking Elo do poziomu 2400. Jest to najwyższy ranking zawodnika w historii klubu a Patryk podąża drogą do przyznania mu tytułu mistrza międzynarodowego. Zawodnik prowadzony jest przez trenera kadry narodowej arcymistrza Bartosza Soćko i Mistrza Krajowego Macieja Nurkiewicza. Kilkukrotnie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej.

Igor Kowalski – rocznik 2001, drugi rok gra w Laurze Chylice, wcześniej był zawodnikiem Polonii Warszawa, Mistrz Fide, zeszłoroczny wicemistrz Polski do lat 18, tegoroczny brązowy medalista, wcześniej brązowy medalista w grupie wiekowej do lat 10, mieszkaniec Piaseczna.