ZRID 721. na zdjeciu burmistrzowie Daniel Putkiewicz i Robert Widz oraz radny Piotr Kandyba przy drodze 721.
Inwestycję w Sejmiku Mazowiecki pilotował m.in. mazowiecki radny z naszej gminy Piotr Kandyba / foto Archiwum UMiG Piaseczno

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje niebawem ogłosić przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej 721 na odcinku od Piaseczna do Konstancina-Jeziorny.

Wojewoda Mazowiecki wydał długo oczekiwaną decyzję ZRID dla przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej 721 od skrzyżowania z ul. Julianowską w Piasecznie do ul. Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie.
– Przebudowa tej drogi jest bardzo ważna dla naszych mieszkańców – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz. – Obciążona dużym natężeniem ruchu droga łącząca Piaseczno z Konstancinem pozbawiona jest infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. To ma się zmienić po zrealizowaniu inwestycji.

Przygotowania do przebudowy DW721 trwały od kliku lat. Długotrwałe prace projektowe zostały zwieńczone złożeniem do Wojewody Mazowieckiego przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wniosku o wydanie decyzji ZRID w wakacje ubiegłego rok. Na decyzję tę trzeba było czekać ponad rok, ale w tej chwili MZDW może już przygotowywać przetarg na realizację inwestycji.

ZRID 721. na zdjęciu czterech mężczyzn rozmawiających w gabinecie burmistrza.
Na temat dalszych kroków burmistrzowie Daniel Putkiewicz i Robert Widz rozmawiali z radnym sejmiku Piotrem Kandybą oraz wicedyrektorem MZDW Tomaszem Dąbrowskim / foto Archiwum UMiG

Gmina Piaseczno wsparła zadanie samorządu wojewódzkiego kwotą 267 217,50 zł przeznaczoną na projekt przebudowy drogi. Umowa w tej sprawie została zawarta jeszcze w 2017 roku i co roku była aneksowana. Zgodnie z porozumieniem zawartym między samorządem Mazowsza oraz gminami Piaseczno i Konstancin-Jeziorna, obie gminy miały pokryć po 25% kosztów projektowania, a pozostałe 50% sfinansował Sejmik Wojewódzki.
– Wprawdzie po przebudowie droga nadal będzie miała po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku, ale nowa nawierzchnia i odwodnienie poprawią komfort kierowców. Pojawi się również chodnik i ścieżka rowerowa, kilka przejść dla pieszych oraz ronda na skrzyżowaniu z ulicą Przesmyckiego w Piasecznie oraz Kołobrzeską w Konstancinie-Jeziornie – informuje wiceburmistrz Robert Widz.