Nowe drzewa na placach zabaw

1340
drzewa na placach zabaw
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Na czterech miejskich placach zabaw zostały posadzone dodatkowe drzewa. To realizacja jednego z zadań Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. 

“Cień na placach zabaw” to jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego Gminy Piaseczno 2023. Zgodnie z jego założeniem na trzech miejskich placach zabaw (przy CEM, ul. Fabrycznej oraz w parku miejskim) miało zostać posadzonych łącznie 8 drzew. Ostatecznie na wskazanych placach zabaw zostało posadzonych 6 platanów klonolistnych – drzew, które szybko rosną, co pozwoli jak najszybciej uzyskać pożądany efekt w postaci zacienienia. Trzeba jednak pamiętać, że drzewa na placach zabaw mogą być posadzone tylko w określonych odległościach od zabawek ze względu na uregulowane przepisami strefy bezpieczeństwa – indywidualne dla każdego urządzenia. Dlatego też nie można się spodziewać zbyt wielkiej liczby drzew na placu zabaw i w efekcie dużej powierzchni zacienienia o każdej porze dnia.
Dodatkowe dwa drzewa – lipy drobnolistne zostały posadzone na placu zabaw przy ul. Kusocińskiego. Na realizację zadania zostało wydane 64 994,40 zł.