Nowe oblicze przychodni w Gołkowie

2487
Nowe oblicze przychodni w Gołkowie. na zdjęciu przecięcie wstęgi.
foto SZPZLO w Piasecznie

Zakończył się remont przychodni w Gołkowie. Pacjenci będą korzystać z opieki zdrowotnej w odnowionych, przestronnych gabinetach. Zmienił się również kierownik przychodni.

Po trzech miesiącach intensywnego remontu przychodnia przy ul. Skrzetuskiego 17 została ponownie w pełni otwarta dla pacjentów. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak, Marta Dorociak-Burza – dyrektor Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Piasecznie oraz nowy kierownik przychodni Piotr Kuźdub. Od połowy marca pacjenci mogą więc korzystać z nowo wyremontowanych pomieszczeń.

Nowe oblicze przychodni w Gołkowie. na zdjęciu poczekalnia.
foto SZPZLO w Piasecznie

Prace renowacyjne objęły parter budynku. Nowoczesny wystrój to pierwsza rzecz, którą zobaczą mieszkańcy Gołkowa, jednak najważniejsze są gabinety – przestronne, wyposażone w nowe węzły sanitarne, pojemne meble i udogodnienia dla pacjentów. Dwa pomieszczenia lekarskie zostały przewidziane dla osób dorosłych, jedno dla dzieci. Przeszklona rejestracja oraz funkcjonalna centrala telefoniczna zapewnią sprawną i bezpieczną obsługę mieszkańców.

Przychodnia przy ul. Skrzetuskiego 17 działa w pełnym zakresie usług. Piotr Kuźdub, lekarz medycy rodzinnej i jednocześnie kierownik placówki, przyjmuje zarówno pacjentów dorosłych, jak i dzieci.

– Grafik pracy doktora Kuźduba powstał w oparciu o wcześniejsze potrzeby pacjentów oraz według deklaracji osób zarejestrowanych w przychodni. W sytuacji zwiększonego zapotrzebowania na konsultacje lekarskie grafik będzie zmieniany – informuje Marta Dorociak-Burza. – Nowy kierownik przychodni ma w planach rozbudowę opieki pediatrycznej, m.in. rozszerzenie wachlarza szczepień.

Nowe oblicze przychodni w Gołkowie. Na zdjęciu gabinet dla dzieci ze ściana pomalowaną w jednorożce.
Najmłodsi pacjenci znajdą dedykowane im rysunki na ścianie gabinetu pediatrycznego / foto SZPZLO w Piasecznie

Drugim lekarzem świadczącym usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej jest Dorota Piesak. We wtorki i czwartki czynny jest punkt pobrań. Nieprzerwanie przyjmuje w przychodni również lekarz stomatolog Elżbieta Kocuń-Pastuszek. Gabinet stomatologiczny mieści się na pierwszym piętrze budynku.

– Dodatkowe bezpłatne usługi medyczne (tj. opieka lekarzy specjalistów) są uzależnione od ogłaszanych przez NFZ konkursów. W czasie pandemii koronawirusa nie były ogłaszane postępowania – informuje dyrektor SZPZLO w Piasecznie.

– Cieszę się, że nasi pacjenci będą mogli korzystać z odnowionych pomieszczeń zlokalizowanych na parterze budynku, co bez wątpienia ułatwi dostęp do usług medycznych osobom starszym i z trudnościami w poruszaniu się – mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.

Nowe oblicze przychodni w Gołkowie. na zdjęciu grupa osób otwierających przychodnię po remoncie.
Nowy kierownik Przychodni otrzymał symboliczny klucz do wyremontowanej placówki. / foto SZPZLO w Piasecznie

Przychodnia nr 2 przy ul. Skrzetuskiego 17 działa w poniedziałek i piątek w godzinach 7.00–17.00, we wtorki i środy w godzinach 7.00–14.00 oraz w czwartki od 7.00 do 16.00. Punkt pobrań jest czynny we wtorek i czwartek w godzinach 8.00–10.00. Telefoniczna rejestracja odbywa się pod numerem: 22 756 24 63.