Nowe wydawnictwa dot. Powstania Warszawskiego

449

Autorka z Piaseczna, która przygotowuje na zlecenie Gminy Piaseczno książkę „Piaseczno 44 – miasto i ludzie”, zaprasza na spotkanie autorskie swojego najnowszego wydawnictwa dotyczącego Powstania Warszawskiego – “Miłość’44”.

Jego premiera odbędzie się 16 lipca 2019, natomiast kilka dni wcześniej 11 lipca 2019 o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie w Warszawie w Światło Art Bistro przy ul. Nowogrodzkiej 10.

W najnowszej książce Agnieszki Cubały pojawiają się wątki piaseczyńskie – jej bohaterami są m.in. żołnierze 5 Rejonu AK Piaseczno (kryptonim “Gątyń), batalionu “Krawiec” oraz osoby w bliski sposób związane z Domem “Zośki” – m.in. Pani Danuta Zdanowicz-Rossmanowa i Jan Rossman.

Książka „Piaseczno ’44 – miasto i ludzie”, która wkrótce ukaże się nakładem Gminy Piaseczno, jest częścią większego projektu wpisującego się w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. Podejmując współpracę z Gminą Piaseczno, pasjonatka historii Powstania Warszawskiego, Agnieszka Cubała, miała już częściowo zebrany materiał dotyczący naszego miasta, na który natrafiała przy przygotowywaniu poprzednich książek dot. różnych obliczy i kontekstów Powstania. Autorka ma na swoim koncie takie publikacje jak „Ku wolności… Międzynarodowe, polityczne i psychologiczno-socjologiczne aspekty Powstania Warszawskiego”, „Sten pod pachą, bimber w szklance, dziewczyna i … Warszawa. Życie codzienne powstańczej Warszawy”, „Skazani na zagładę? 15 sierpnia 1944. Sen o wolności a dramatyczne realia” oraz „Igrzyska życia i śmierci. Sportowcy w Powstaniu Warszawskim”. Pracowała w Muzeum Powstania Warszawskiego, koordynując prace nad realizacją scenariusza ekspozycji stałej. Opracowała też hasła autorskie do Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego. Konsultowała dwa rozdziały polskiej edycji książki Normana Davisa „Powstanie’44”.