Nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie

633
Nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie
Nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie

Od soboty, 17 października, wchodzą w życie nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie.
WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI

Wydarzenia sportowe w całej Polsce (strefa żółta i czerwona) odbywają się bez udziału publiczności.

 
ZAJĘCIA, WYDARZENIA SPORTOWE ORAZ WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE – liczba uczestników bez zmian 

W zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.

 
SIŁOWNIE, KLUBY I CENTRA FINTESS, BASENY, AQUAPARKI
Z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są baseny, siłownie, kluby i centra fitness, które:

działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04. – podklasa ta obejmuje: działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia).
 
SPORTOWE KLUBY TANECZNE I SZKOŁY TAŃCA
Sportowe kluby taneczne i szkoły tańca są wyłączone z zakazu prowadzenia działalności polegającej na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni.
 
BĄDŹ BEZPIECZNY – STOSUJ ZASADĘ DDMA
Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Każdy ma wpływ na to, jak szybko epidemia zostanie zahamowana. W jaki sposób możemy to zrobić? Wystarczy stosować zasadę DDMA, dzięki której chronimy siebie i innych:
D jak dystans
D jak dezynfekcja
M jak maseczka
A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
 
Utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób, częste mycie rąk woda z mydłem i ich dezynfekcja, a także zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej – to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.
 
Walkę z zagrożeniem wspiera także aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Co ważne, im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Źródło: https://www.gov.pl/Źródło: GOSIR : Nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie