Nowy budynek na cele publiczne w Józefosławiu

2274
nowy budynek Jozefoslaw

Gmina Piaseczno zakupiła w Józefosławiu budynek, który będzie przeznaczony na potrzeby Klubu Kultury i Biblioteki. Budynek zlokalizowany jest przy ul. Julianowskiej 67A, w okolicach skrzyżowania ul. Julianowskiej i ul. Cyraneczki.

Obecnie w tym budynku funkcjonuje m.in. sklep spożywczy Carreforur Express i inne działalności usługowe. Budynek posiada 2 kondygnacje o łącznej powierzchni 1000m2, windę, parking podziemny o powierzchni 500m2. Na działce o powierzchni 2500 m2 znajduje się parking oraz teren zielony z placem zabaw o powierzchni ponad 1100 m2.

– W poprzedniej kadencji udało nam się uruchomić filię Centrum Kultury i filię Biblioteki Publicznej w wynajmowanym obiekcie w Józefosławiu. Od początku traktowaliśmy tę lokalizację jako tymczasową. Teraz, po zakupie budynku, który spełnia nasze oczekiwania będziemy mogli zaoferować mieszkańcom usługi na jeszcze wyższym poziomie – mówi burmistrz Zdzisław Lis

W pomieszczeniach przyszłej lokalizacji biblioteki już prowadzone są prace remontowe. Teraz natomiast można przygotować szczegółowy projekt i harmonogram prac adaptacyjnych pod potrzeby Klubu Kultury, który będzie mieścił się zarówno na parterze jak i na I piętrze budynku.

Część pomieszczeń w budynku wciąż zajęta jest przez najemców, którzy mają podpisane umowy z poprzednim właścicielem. Gmina będzie stopniowo przejmować lokale respektując zapisy tych umów.

„Cieszymy się, że mieszkańcy Józefosławia będą mieli lepsze warunki do korzystania z biblioteki i usług kultury. Będzie więcej pomieszczeń w których można prowadzić zajęcia, będzie bardziej funkcjonalna sala „widowiskowa”, ładny plac zabaw, uporządkuje się przestrzeń wokół budynku. Józefosław zyskuje budynek użyteczności publicznej w centrum naszej miejscowości, blisko szkoły i parkingu. Dziękujemy burmistrzowi i Radzie Miejskiej za przychylność w zaspokajaniu potrzeb naszej dynamicznie rozwijającej się miejscowości” – mówią radni z Józefosławia, Katarzyna Krzyszkowska-Sut i Robert Widz.