Obchody 3 Maja z Piknikiem Historycznym

  2344
  Plakat obchodów 3 Maja
  Plakat obchodów 3 Maja

  W środę, 3 maja, zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania kolejnej 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

  Obchody rozpoczną się o godz. 10:00 Mszą św. w kościele św. Anny, z udziałem Chóru LIRA. Po mszy odbędzie się złożenie wiązanek przy tablicy Józefa Piłsudskiego na rynku w Piasecznie.

  O godzinie 11:45 na scenie plenerowej odbędzie się koncert Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej oraz koncert uczniów edukacji muzycznej Centrum Kultury. Występom będzie towarzyszył Piknik Historyczny, w trakcie którego odbędą się warsztaty szycia flag i kotylionów, a także wystawa sprzętu wojskowego wraz z umundurowaniem. Nie zabraknie pokazów strzelania z moździerzy i granatników oraz pokazu musztry. Chętni spróbować będą mogli swoich sił w zawodach sprawnościowych, a najmłodsi przejechać się na kucu Kubusiu. Na wzmocnienie sił organizatorzy przygotowali smakołyki z wojskowej kuchni polowej.

  Piaseczyńska Mila Konstytucyjna

  Po raz kolejny, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostanie upamiętniona także w sportowym stylu. 3 maja w godzinach 11:00-16:00 odbędzie się siedemnasta Piaseczyńska Mila Konstytucyjna, która ma na celu popularyzację biegania, aktywności fizycznej i zdrowego styl życia.

  Poza Biegiem Głównym 1 mila (1 609 m), który rozpocznie się o godz. 15.15, przygotowano wiele innych atrakcji, takich jak:

  – animatorzy dla dzieci,
  – stoiska wystawowe,
  – występy zespołów,
  – strefa gastronomiczna,
  – konkursy z nagrodami.

  Szczegóły i zapisy na stronie www.kondycja.com.pl