Odjazdowy Bibliotekarz i Otwarte Ogrody Zalesie Dolne

235
Odjazdowy Bibliotekarz i Otwarte Ogrody Zalesie Dolne

Ostatnia niedziela sierpnia nie zachwycała pogodą, za to obfitowała w niezwykłe wydarzenia organizowane przez naszą bibliotekę.
O 10.00 rozpoczął się IV Rajd Rowerowy – Odjazdowy Bibliotekarz. Rowerzyści wyruszyli spod Biblioteki Głównej w kierunku filii Piaseczno – Zalesie Dolne. Filia ta pierwszy raz uczestniczyła w lokalnym wydarzeniu kulturalnym: Festiwal Otwarte Ogrody Zalesie Dolne 2020. W tym roku odbyła się już XII edycja. 
Przystanek biblioteki przy alei Kasztanów 12 był otwarty dla odwiedzających od 11.00 do 12.30. W tym czasie można było zobaczyć dwie wystawy wewnątrz biblioteki. Pierwsza z nich to wystawa o Józefie Wilkoniu, druga prezentowała grafiki Katarzyny Jezierskiej-Tratkiewicz pt. “Błyski i kreski – okolice w grafice”. Przed budynkiem można było zobaczyć wystawę o historii filii Zalesie Dolne.
Na skwerku przed biblioteką, przy akompaniamencie wiolonczeli pani Oleny Zhurovej-Tsolki, w świat poezji m.in. Bolesława Leśmiana wprowadził nas aktor, mieszkaniec gminy Piaseczno, Adam Biernat.
Uczestnicy rajdu rowerowego przyjechali na wydarzenie. Na czele peletonu jechał reprezentant biblioteki na naszym nowym eko-rowerze. Rower bookcrossingowy z książkami cieszył się dużym zainteresowaniem. Czytelnicy chętnie wybierali książki, które mogli zabrać ze sobą do domu.
W ramach akcji #KulturaDlaKlimatu w filii zorganizowaliśmy stoisko plantcrossing, czyli wymianę i adopcję roślin. Goście chętnie włączyli się w tę akcję, niektórzy przynieśli również swoje sadzonki, aby podzielić się z innymi.

Po Festiwalu uczestnicy rajdu ruszyli do filii biblioteki w Zalesiu Górnym. Około 13.30 rozpoczął się tam koncert piosenek dziecięcych. Dla zebranych zaśpiewała nasza bibliotekarka z Biblioteki Głównej, Oddział dla dzieci i młodzieży, Agnieszka Wasiłek, przy akompaniamencie gitary Sławomira Kosińskiego. Na zebranych gości czekał poczęstunek. Najmłodsi mogli wziąć udział w zajęciach DIY, gdzie powstawały przepiękne bransoletki i wisiorki. Tu również nie zabrakło bookcrossingowego roweru, z którego oferty chętnie korzystali uczestnicy wydarzenia.

Artykuł Odjazdowy Bibliotekarz i Otwarte Ogrody Zalesie Dolne pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : Odjazdowy Bibliotekarz i Otwarte Ogrody Zalesie Dolne