Odznaczeni Jubilaci

2710
Odznaczeni jubilaci. Zdjęcie grupowe jubilatów.
Foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska

Złote, diamentowe i kamienne gody świętowały piaseczyńskie małżeństwa. Uroczystość związana z uhonorowaniem par odbyła się 24 września 2021 roku w Domu Kultury w Piasecznie.

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz wraz z wiceburmistrz Hanną Kułakowską-Michalak oraz przewodniczącymi Rady Miejskiej Piotrem Obłozą i jego zastępcą Michałem Rosą wręczyli Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dyplomy oraz kosze upominkowe.

W gronie świętujących w tym roku wieloletnie pożycie znalazły się pary, które spędziły ze sobą 50, 60 a nawet 70 lat!

Uroczystość prowadził Paweł Górski z Centrum Kultury. Wydarzenie uświetnił koncert wokalny w wykonaniu Karoliny Kuli. Toastowi zaś towarzyszył marsz weselny Mendelssohna  w wykonaniu przedstawicieli Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej.

W gronie odznaczonych medalami Prezydenta RP par znaleźli się świętujący 50-lecie ślubu: Irena i Henryk Chołuj, Elżbieta i Kazimierz Kaczorowscy, Czesława i Jan Wielądek, Janina i Stanisław Tarczyńscy, Wanda i Ryszard Witek, Barbara i Sławomir Bargieł, Krystyna i Tadeusz Dziekanowscy, Marianna i Maciej Strzemińscy oraz Alicja i Brunon Zalescy. Za 60 wspólnie spędzonych lat uhonorowani zostali Elżbieta i Marcin Wojciechowscy oraz Henryka i Janusz Marek Trzaska. Z ogromnym entuzjazmem swoje 70-lecie ślubu świętowali zaś Janina i Stanisław Żaczkowscy.

Szanownym Jubilatom raz jeszcze życzymy wszelkiej pomyślności, wielu wspólnie spędzonych lat w zdrowiu, szczęściu, wzajemnej miłości w otoczeniu najbliższych. Niech ten jubileusz oraz kolejne, będą przykładem dla przyszłych pokoleń.